Rozvody UPC v domě - jak řešit rekonstrukci společných prostor

Vložil radek77, 29. Červen 2020 - 23:08 ::

Dobrý den,

v domě máme rozvody UPC vedené po chodbách v nevzhledných lištách. Plánujeme rekonstrukci společných prostor, a rádi bychom nechali vedení zasekat. Předchozí výbor SVJ v roce 2012 podepsal UPC souhlas s umístěním vedení (tedy dle Zákona č. 127/2005 Sb., a vše se řídí oním na tomto portálu tak často skloňovaným § 104).

Je zde nějaké SVJ, kterému se podařilo s UPC vyjednat zasekání rozvodů pod omítku?

Dále, UPC má u nás v domě tzv. aktivní bod (tzv. trasová rozvodnice) ze kterého vedou rozvody i do dalších domů. Pro ilustraci je to krabice s rozměry cca 100×120cm. V souhlasu udělenému UPC náš přechozí výbor SVJ udělil souhlas s jejím umístením. Doslechl jsem se, že jsou domy, kde UPC platí za umístění takové rozvodnice až 1000 Kč měsíčně. Má nějaké SVJ zkušenost s tím, jak donutit k UPC k uzavření nájemní smlouvy a placení?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 30. Červen 2020 - 7:09

  Pane radek77, nájemní smlouva je nejspíše již dávno sjednána. Že v ní není uvedena platba za umístění zařízení UPC ve společných prostorách – za to můžete poděkovat členům tehdejšího výboru. Sjednali zřejmě smlouvu bezúplatně.

  V jiných domech byli členové SVJ chytřejší a přitlačili poskytovatele kabelového připojení trochu „ke zdi“. Máte přesně to, co jste si sjednali.

  Justitianus

  Vložil AnonymousQwerty (bez ověření), 30. Červen 2020 - 22:54

  No ona je také možná otázka zda bylo SV oprávněno k podpisu nájemní smlouvy. Je také možné že nebylo protože nájemní smlouva se má uzavírat s vlastníkem, což tedy sv je není.

  Vložil radek77, 30. Červen 2020 - 14:26

  Pane Justitianus,

  Nehledám rekapitulaci faktů, která jsem napsal, ale řešení od těch SVJ, kterým se podařilo obdobnou situaci vyřešit :)

  Vložil poznamka (bez ověření), 30. Červen 2020 - 5:37

  V rámci rekonstrukce stoupacího vedení elektrorozvodů silnoproudé a slaboproudé (vybudování domácího telefonů, UPC) byly umístěny veškeré rozvody pod omítku. Byla uzavřená smlouva s UPC a v rámci toho náklady materiálové (kabely) hradilo UPC a práci naše SVJ. Rozvodné skříně UPC máme též v domě ale bez poplatků.

  Vložil Petr, 2. Červenec 2020 - 14:29

  Pokud jde o to, že „výbor uzavřel smlouvu“, tak nejspíše na základě souhlasu ostatních vlastníků (viz některý předchozí zápis shromáždění).

  Zkuste jednat s UPC o změně. Jiná rada asi není.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".