Rozvod plynu v bytě

Vložil Mamina (bez ověření), 1. Červen 2016 - 11:17 ::

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se plynové rozvody musí montovat v bytech podél zdí v bytě. Mění nám totiž rozvody plynu. Dříve byly rozvody normálně ve zdi (ve staré komínové šachtě), nyní nám tvrdí, že podle nových směrnic toto již není možné a je nutné montovat rozvody podél stěn v bytě. Bydlíme v cihlovém domě. Nikomu z nájemníků se toto nelíbí. Ve vedlejším vchodu šli udělat nové plynové rozvody tam kde byly staré. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 1. Červen 2016 - 16:59

  Mamino,
  zbytečně řešíte problém v něčem, kde není. Zásada pro veškeré plynové rozvody je taková, že tyto rozvody musí být v každém úseku kontrolovatelné, aby v případě sebemenšího defektu a úniku plynu, mohlo být toto nejen zjištěno, ale také opraveno. Nějak si nedokážu představit, kdy může dojít v komínovém průduchu ke zjištění úniku plynu a jak a kdo by tam vlezl to opravit. Patrně by museli natáhnout do komínového průduchu novou trubku, ale to jsou samozřejmě jen zjednodušené úvahy pro odlehčení tématu. Ostatně za rozvody plynu v jednotce máte odpovědnost jako vlastníci osobně a buďte tedy rádi, že rozvod budete mít přístupný k jeho kontrolám. A pokud mají vedle v domě domovní plynovod veden jinak než vy, nad tím se nezamýšlejte, protože na ně dojde v okamžiku, kdy na revizi tohoto plynovodu přijde skutečně odpovědný revizní technik.

  Zdeněk II

  Vložil Mamina (bez ověření), 2. Červen 2016 - 9:16

  Nikdy a nikde, kde jsem doteď bydlela jsem neměla trubky na stěně v bytě. Vy je máte vedeny nade dveřmi obývacích pokojů? Opravdu v žádném bytě jsem to takto řešené neviděla.

  Vložil Stará struktura (bez ověření), 1. Červen 2016 - 16:48

  Poněkud podivné táhnout plyn starým komínem, v cihlovém domě. Nikdy nebylo povolené táhnout plyn zdmi, dutinami a pod. Průchod přes zeď musel jít přes průchodku o stupeň větším než vložená trubka, a vždy to šlo po zdi. Dnes je nová doba a za použití nových materiálů a splnění velmi přísných podmínek je možno táhnout plyn zdí. Jenže to byste se nedoplatili za takové provedení. Těžko posuzovat vedlejší vchod proč tam jo a u vás ne, když to člověk nevidí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".