rozúčtování nákladů - kombinovaný radiátor

Vložil VVodicova, 22. Únor 2020 - 17:32 ::

Dobrý den, nechali jsme v domě osadit novými měřidly všechny radiátory a to i včetně radiátoru v koupelně, který je kombinovaný, tzn. lze jej zapojit i do elektřiny. Předpokládá se, že během topné sezóny budeme využívat k topení v koupelnách teplou vodu ze stoupaček, mimo topnou sezónu pak elektřinu s tím, že naměřené hodnoty za toto období nebudou pro rozúčtování nákladů brány v potaz (máme měřidla s radiovým odečtem). Chci se zeptat, zdali je tento postup správný, případně jak tuto situaci řešíte ve svém domě. Děkuji. V. Vodicová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 22. Únor 2020 - 22:32

  Vlastností dobrého měřáku bývá, že v mimotopnou sezónu neregistruje teplotu radiátoru. I bez topení elektrickou vložkou může teplota dosáhnout vyšší teploty, třeba pouhým teplým počasím. Zeptejte se na to svého dodavatele indikátoru topných nákladů.

  Jinak byste museli odečítat při skončení a po zahájení topení a naměřené hodnoty vyloučit. Co na to dodavatel odečtů a rozúčtování?

  Vložil VVodicova, 23. Únor 2020 - 8:21

  Ano, tohle měřidla umějí (jak vyjmout letní měsíce z měření, tak i získat hodnoty zpětně po měsících, tzn. stačí jedno měření ročně), spíše jde o to, že někteří členové SVJ mohou vyúčtování nákladů na teplo rozporovat s tím, že si v zimě topili na elektřinu a tudíž naměřené hodnoty z koupelnového radiátoru neuznají. Alespoň tímto mě straší naše správcovská firma a tvrdí, že měřidla na kombinovaných radiátorech vůbec být nemají (což si ale nemyslím, protože jsou napojena do topné soustavy domu a dle zákona by je mít měla).

  Vložil xy (bez ověření), 23. Únor 2020 - 9:05

  Paní Vodičová, zbytečně se zabýváte věcmi, kterým nerozumíte. Tohle vám spolehlivě vyřeší firma VIPA. Nevím, kdo vám dělá spotřebu tepla a rozpočet nákladů na teplo, ale firma VIPA to vyřeší v souladu s vyhláškou a to tak, že jakékoliv rozporování některých vlastníků nebude mít šanci na úspěch. Ano, vlastnici jsou vynalézaví šťouralové, ale s touto firmou nebudou mít šanci, protože to bude rozpočítané správně.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".