rozdělení SVJ na dvě dle čísla popisného a jeden dům se spol.prostory

Vložil Eva (bez ověření), 18. Říjen 2011 - 11:27 ::

Dobrý den, jsme jeden dům se dvěma vchody a tedy i dvě číla popisné,chceme se rozdělit na dvě svj,ale máme spol. prostory je možné toto za podmínky věcného břemene,kde se budeme podílet společně na teplo a el.a opravy za ně?Známe několik domů co to takto má. Děkuji Eva

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Nezmar, 18. Říjen 2011 - 13:27

  Dobrý den, můžete prosím uvést, jak se ty jiné domy rozdělily na dvě SVJ? Nebo to není příklad rozdělení, ale existence dvou SVJ kde je společný prostor?

  Řešili jsme podobnou situaci a nedobrali se konce. Zákon definuje pouze vznik SVJ, nikoli jeho rozdělení. Právníci nám radili jedinou možnou cestu, na kterou všek nikdo nechtěl přistoupit, a sice převod jednotek na podílové vlastnictví celého domu (zánik SVJ) a následné rozdělení a převod jednotek do dvou SVJ. Pokud si dobře pamatuji, hledal jsem v minulosti i zde na portálu a našel i situace, kdy katastr odmítl takto rozdělené domy zapsat.

  Pokud řešíte rozdělení SVJ pouze pro „nesnášenlivost“ vlastníků mezi jendotlivými vchody, věřte, že i po rozdělení se ve zhruba stejném poměru „najednou“ objeví lidé proti sobě i v rámci jednotlivých vchodů (ubyde jim do té doby společný nepřítel).

  Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 18. Říjen 2011 - 15:04

  to je to, oč tu běží, pokud jste v katastru jeden dům (dvě čísla evidenční, jedno popisné) je rozdělení sice řešitelný, ale velmi zapeklitý právní problém (všichni majitelé se vzdají svého osobního vlastnictví bytu výměnou za podíl na domu atd. nevěřím, že ve větším domě je to realizovatelné).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".