Rozdělení SVJ

Vložil Anonymous, 13. Červen 2008 - 12:30 ::

Prosím tímto o radu. Jsme SVJ, které spravuje dva panelové domy, každý o 40 bytových jednotkách. Téměř veškerou činnost zajišťují lidé z jednoho domu a druhý dům se tzv. pouze s námi veze. Nezúčastňují se shromáždění a blokují veškeré plánované akce. Máme zájem o zateplení domů, které jsou staré již 30 let a opravy jsou nutné. V jednom domě je pro zateplení více jak 80% vlastníků, v druhém něco kolem 50%, a to jsme obcházeli rodiny jednotlivě. Jediné východisko vidíme v rozdělení SVJ pro každý dům samostatně. Má někdo zkušenosti s rozdělením SVJ? Máme společnou plynovou kotelnu, jedná se o samostatnou budovu, kde máme každý podíl podle velikosti bytu. Jak toto řešit a hlavně jak postupovat při rozdělení? Je toto někde řešeno? Děkuji předem za potřebné informace. Líba

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 14. Červen 2008 - 12:13

  Paní Líbo, váš dotaz skrývá spoustu zásadních témat, které hýbou tímto diskuzním portálem o SVJ. O nich psát nebudu, spoustě přispěvovatelům bych zahýbal žlučí – to není zatím potřeba. Ani vám neodpovím jak se rozděluje SVJ na dvě poloviny, nikdy jsem neměl potřebu se o to zajímat. Zaujala mě jedna maličkost. Společná kotelna. Nejdražší položka v hospodaření a taky položka , kde jde nejvíc ušetřit ale i plýtvat je teplo, náklady na teplo a je jedno jestli dálkové nebo místní (váš případ – kotelna). Pokud by se vám podařilo „zajistit“ „rozpůlení SVJ“ na dvě společenství 40+40, jakou máte představu o dělení se o náklady za teplo ? I řešení, že by si všech 80 bytů instalovalo poměrové měření tepla by bylo pro to „rozumnější společenství“ nevýhodné. Vaše společenství zateplí dům , budete šetřit ale i při poměrovém měření se počítájí náklady a to 50 nebo 40% z celkové částky podle plochy. Zásadně by jste šetřili i na ty „nerozumné“. To je jenom první maličkost, která mě napadla při přečtení vašeho dotazu.

  Vložil PetrF (bez ověření), 14. Červen 2008 - 17:57

  Vlastník kotelny by potom byl odlišný od vlastníka domu, takže by se dodávka tepla účtovala stejně, jako by šlo o externího smluvního dodavatele tepla (dálkové teplo).

  PetrF

  Vložil AnonymoussssJarekSVjj (bez ověření), 14. Červen 2008 - 18:44

  To je možné ale jde o rozdělení, nyní je jeden subjekt. Vzniknou dva. Asi by jim účtovali spotřebu podle součtu podlahových ploch. A každý dům by si to rozúčtovával na byty zvlášť. Podobný problém jsem řešil před cca 4 roky u nás. Naše SVJ 24 bytů bylo součastně napojeno s družstevním domem 12 bytů na jednu měřenou větev.. „Dělili“ nám to podle plochy, my jsme zateplovali atd. družstvo nic. Podařilo se nám prosadit mezi našim domem a sousedícím družstevním napíšu to technicky asi špatně , Fakturační odpočitatelný poměrový měřák tepla. A účtují nám podle spotřeby, my máme měřáky u nás poměrově a oni podle plochy. Neuvěřitelné rozdilné výsledky ..... JarekSVJ

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".