Rozdělení pozemku kolem bytového domu

Vložil Petra (bez ověření), 7. Červenec 2015 - 12:29 ::

Dobrý den, potřebovala bych poradit s rozdělením společného pozemku kolem našeho bytového domu. Co je k tomu třeba, kolik to stojí, na koho se obrátit? Musí se pozemek nechat přeměřit geodety? Musí s rozdělením souhlasit všichni vlastníci bytů? Pozemek byl kupován všemi vlastníky (až několik let po odkoupení bytů a založení SVJ) bez rozdělení konkrétních podílů nebo zaměření pozemku. Děkuji. P.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ludmila, 9. Červenec 2015 - 17:18

  Předpokládám, že se jedná o spoluvlastnictví, každý velikostí podílu, tak, jak, je zapsáno na Katastru (podíly jsou pravděpodobně odvozeny od velikosti jednotky). Proč si způsob užívání pozemku nerozdělíte dohodou mezi spoluvlastníky. O jaký druh pozemku se jedná? Někdo bude rád, že se nemusí o pozemek starat … . Kolik je spoluvlastníků a jak veliký je pozemek? Chcete pozemek jenom vymezit mezi stávající spoluvlastníky? Jaký to má smysl?

  Vložil PavelII (bez ověření), 9. Červenec 2015 - 16:45

  Je třeba nechat zhotovit geometrický plán (cca 3000 kč) a požádat místně příslušný SÚ o vydání rozhodnutí (1000 kč). Teprve na základě pravomocného rozhodnutí lze nechat zapsat změnu na KÚ (1000,– kč). Souhlas všech spoluvlastníků pozemku je samozřejmostí (ověření podpisu za kus 30 kč). Ty zjistíte jednoduchým pohledem na LV http://nahlizenidokn.cuzk.cz/

  Vložil Jan Pavlík (bez ověření), 8. Říjen 2015 - 20:49

  Dobrý den,

  rád bych se Vás zeptal ohledně reakce na dělení pozemku, dle jakého pravidla povoluje stavební úřad zmíněné dělení pozemku? Já osobně vlastním činžovní dům a rád bych rozdělil pozemek na 2 a více částí z důvodů prohlášení vlastníka a následného prodeje, ale má advokátka mi poradila spoluvlastnický podíl spolu se smlouvou mezi vlastníky a označením částí pozemků a následným dáním na K.Ú. Toto mi poradila z důvodu, že se domnívá, že by stavební úřad toto pravděpodobně nepovolil… Prosím o reakci děkuji Jan Pavlík

  Vložil petrsv, 8. Červenec 2015 - 10:47

  Já bych zašel na Katastr, tam vám řeknou, co máte přesně udělat. V každým případě platí, že pokud se s pozemkem cokoliv dělá po právní stránce, musí s tím souhlasit všichni jeho vlastníci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".