Revize

Vložil Jiřina Šimková, 4. Červenec 2018 - 10:45 ::

Dobrý den. Jsem členem SVJ v domě na Praze 6 kde bydlím. Zajímalo by mne který státní kontrolní orgán kontroluje, jestli jsou všechny povinné revize v domě vpořádku. Můžete mi někdo poradit? Jde o revize plynu, elektra a ostatní. Děkuju

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Antibonzák (bez ověření), 6. Červenec 2018 - 11:32

  Bonzáci jsou svině.

  Vložil abc (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 14:15

  SVJ nemá žádný nadřízený orgán, který by něco takového kontroloval. Kontrolním orgánem svého majetku jsou samotní vlastníci.

  Vložil JarekSVJ, 4. Červenec 2018 - 18:58

  abc – lépe bych to nenapsal , samozřejmě vlastníci svého majetku by měli být tak zodpovědní, že by měli požadovat od spoluvlastníků, které zvolili určitě odpovědně za členy výboru plnění základních povinností statutára a to jsou revize… Chtít nějaké kontrolní orgány – to jsou bolševické manýry a ta baba co se ptá je beztak potomek bolšáňů … hi hi … SVJ – jak říkal Lenin je v první řadě : odpovědnost, odpovědnost , odpovědnost…

  Vložil Friedrich (bez ověření), 5. Červenec 2018 - 13:34

  „vlastníci svého majetku by měli být tak zodpovědní, že by měli požadovat od spoluvlastníků, které zvolili určitě odpovědně za členy výboru plnění základních povinností statutára a to jsou revize…“

  Hasiči jsou jinéhio názoru, s vlastníky se nebaví. Z ne příliš pochopitelného právního důvodu požadují plnění povinností požární ochrany výhradně na správci.

  Vložil JaVa, 6. Červenec 2018 - 6:34

  „Hasiči požadují plnění povinností požární ochrany výhradně na správci.“

  Vždy je nutné, používat ty správné pojmy,vyhnete se tak případným nedorozuměním!

  Zřejmě jste měl na mysli „osobu odpovědnou za správu domu“ dle:

  § 1190/89/2012 Sb.,

  Osobou odpovědnou za správu domu a pozemku je společenství vlastníků. Nevzniklo-li společenství vlastníků, je osobou odpovědnou za správu domu správce.

  Konec citace zákona

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Friedrich (bez ověření), 6. Červenec 2018 - 11:09

  Ne, měl jsem na mysli správce. Občanský zákoník je třeba číst jako celek. Je v něm pojem správce dostatečně a srozumitelně definován. Nemohu za to, že autoři bytového spoluvlastnictví nepřevzali dobře definovaný pojem správce a vymysleli osobu odpovědnou za správu domu, přičemž, aby zmatek učinili ještě větším, tak pojem správce (pouze pro tuto kapitolu) obsadili jiným významem.

  Shrnuto: Osoba odpovědná za správu domu je ten, kdo se v jiných částech OZ (i mimo něj) nazývá správce.

  Každý ví, kdo je správcem zahrady, hřbitova, lesa, kostela, automobilu ad. A teď to zkuste s osobou odpovědnou…

  Pokud jeden předpis definuje jeden pojem vícerým způsobem, pak je vadný předpis, nikoli logické myšlení čtenáře.

  Vložil JaVa, 6. Červenec 2018 - 12:38

  Správa bez vzniku společenství vlastníků

  § 1191

  Nevzniklo-li společenství vlastníků, použijí se na správu pravidla určená v prohlášení a pro rozhodování ve věcech správy se přiměřeně použijí ustanovení o shromáždění; k rozhodnutí svolá vlastníky jednotek správce.

  § 1192

  (1) Má-li některý vlastník jednotky na společných částech podíl větší než poloviční, stává se správcem. Není-li takový vlastník jednotky, zvolí vlastníci jednotek správce většinou hlasů. Na návrh některého vlastníka jednotky soud správce odvolá a jmenuje nového správce, pokud je pro to důležitý důvod.

  (2) Správce může samostatně činit, co je nutné k zachování spravovaného majetku; pokud je určeno něco jiného, nepřihlíží se k tomu. To neplatí pro rozhodování o záležitostech, které podle tohoto zákona náleží do působnosti shromáždění.

  § 1193

  Jedná-li se o dům, kde je méně než pět jednotek, nepřihlíží se při rozhodování vlastníků jednotek k hlasům správce převyšujícím součet hlasů všech ostatních vlastníků jednotek.

  Konec citace

  Přeji hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil Friedrich (bez ověření), 6. Červenec 2018 - 15:42

  Ano Java,

  jak jsem už napsal, nebylo-li by jiných ustanovení (§) téhož zákona, mohly by Vámi opsané §§ jistě velmi dobře obstát.

  Vložil Ctrl+c (bez ověření), 6. Červenec 2018 - 11:27

  To nicku java nevysvětlīte. On umí pouze kopīrovat texty, kterė ale nechæpe. Asi chce být ministrem spravedlnosti, jako Malá.

  Vložil Jiřina Šimková, 4. Červenec 2018 - 18:25

  Mýlíte se. Podle zákona je určen státní kontrolní orgán a to i pro SVJ, jen jsem chtěla seriozně zjistit který to konkrétně je.

  Vložil -Jo, jo, (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 18:43

  Jo, jo, dvacet státních kontrolních orgánu čeká na to, aby kontrolovalo, zda mají v svj vlastníci v pořádku rozvody elektřiny nebo plynu. Jsou to jejich rozovod, sami musí dbát, aby byly v pořádku.

  Vložil NN (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 13:26

  Šimková, zkuste p. Jiřího Ovčáčka. mluvčího prezidenta ČR – ten sice „orgánem“ je, jen si nejsem jistý zda-li státním............

  Vložil Jiřina Šimková, 4. Červenec 2018 - 18:27

  Pokud jste chtěl být vtipný, tak se to nepovedlo. Já bych radši odpověď která by mi pomohla.

  Vložil NN (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 19:25

  Šimková, kdyby jste věnovala tolik času jako registraci na tomto portálu a psaní při vší úctě “přiblblých” dotazů hledání na internetu a zde na portále tak odpověď již máte – nic takového, co tvrdíte že existuje podle zákona (státní kontrolní orgán) není, nebylo a nebude. Běžte prudit jinam.........

  Vložil Jiřina Šimková, 4. Červenec 2018 - 19:14

  Tak koukám, že je to tady samý hlupák.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 5. Červenec 2018 - 22:28

  jediný oprávný subjekt požadující revizní zprávu plynu nebo elektro je distributor plynu, nebo elektřiny. Před první montáží plynoměru nebo elektroměru je třeba mu tuto zprávu předložit. U plynu pak platí, že pokud nebyl zákazník připojen po dobu delší 6-ti měsíců musí předložit revizní zprávu novou. V případě nějaké havárie pak vyšetřovatel.

  Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 22. Březen 2019 - 10:07

  Omyl, též to může požadovat státní požární dozor.

  Vložil NN (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 20:52

  A jedna s prominutím “blbka” – Šimková.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".