Revitalizace a výměna balkonů za lodžie

Vložil Hynek Blaha, 20. Duben 2014 - 14:54 ::

Přeji hezký den.

Jsem čerstvě předsedou SVJ a se vším se teprve seznamuji. Jelikož zde v domě všichni požadují provedení revitalizace, chci se zeptat(a děkuji za jakoukoliv odpověď), jak probíhá hlasování či jaké jsou nutné počty hlasujících pro provedení revitalizace, a jaké počty jsou potřebné pro schválení výměny klasických starých balkonů za nové lodžie ?

Děkuji všem.

  • společné části domu
  • opravy
  • balkóny + lodžie

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 21. Duben 2014 - 22:31

Nejlépe bude si nastudovat příslušné normy, začít obč. z. a ostatní, Stanovy, Prohlášení vlastníka, vizte nahoře Legislativa, abyste na někoho znalejšího nenarazil. V Prohlášení jistě máte potřebný počet hlasů pro jaké akce. A podle kterého OZ budete postupovat. Revitalizací myslíte asi nejspíše zateplení …, je třeba konkretizovat. Místo balkonů lodžie, vaše balkony nevisí? Dovolí konstrukce domu lodžie??

Vložil lake, 21. Duben 2014 - 17:29

Pane Blaho,
zkuste začít tím, že budete používat pojmy, které zákon zná a které mají srozumitelný obsah. Pojem „revitalizace“ mezi nimi není. Pojem „výměna“ se používá k popisu opravy (výměna kus za kus, beze změny technických parametrů a funkčnosti). Určitě nelze tvrdit, že zrušení balkonů a vybudování nových lodžií by bylo možno podřadit pod opravy domu.

Buď plánujete opravu, nebo technické zhodnocení domu. Pokud platí druhý případ, napište laskavě, zda půjde o rekonstrukci, modernizaci či přístavbu (kterou se budova půdorysně rozšiřuje).

V prohlášení vlastníka zjistíte čí jsou balkony, které se chystáte zrušit. Pokud nejsou společné, je nutné dosáhnout souhlas všech s jakoukoliv změnou či odstraněním stávajících balkonů. Pokud balkony jsou společné, nahlédněte do vašich stanov. V ZoVB je rozhodování vlastníků jednotek o společných částech domu popsáno v § 11 odst. 5, případně změna vzhledu domu v § 13.

lake

Vložil Hynek Blaha, 22. Duben 2014 - 16:13

Vážená/ý kolego,

velmi děkuji za informaci a zároveň se omlouvám za svůj „slovník“ Věřte, se vším se teprve seznamuji a jsem z toho „úplně vedle“ Ale přesto i tak velmi děkuji. Co se týče výměny balkonů za balkony či lodžie, tak je v dokumentu(Smlouva o převodu vlastnictví jednotky), který každý při odkupu bytu od města dostal a podepsal psáno : K jednotce se vztahuje právo užívání balkónu přímo přístupného z jednotky(výměra balkonu se nezapočítává do celkové podlahové plochy jednotky).

Čili, jestli to dobře chápu, tak v případě výměny stávajících balkonů za lodžie(jiný rozměr, plocha a design) by znamenalo souhlas všech 100% členů SVJ? Nešlo by o opravu, ale o modernizaci, která bude mít za následek i rozšíření půdorysu budovy.

Děkuji za zpětnou vazbu.

Vložil janos (bez ověření), 21. Duben 2014 - 13:48

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".