Restaurace v bytovém domě

Vložil VN (bez ověření), 1. Únor 2019 - 13:46 ::

V jednom z domů, kde naše družstvo figuruje jako spoluvlastník máme jednoho vlastníka nebytových prostorů- developera. U všech těchto prostorů je v katastru poznámka…ostatní nebytový prostor…a devoleper je pronajímal jako obchody.

Nyní za námi přišel zástupce developera, aby nám oznámil, že jeden z těchto nájemců chce v našem domě si otevřít restauraci. Popravdě řečeno máme z toho velké obavy.Může si toto bez nějakého stavebního řízení a rekoulaudace dovolit ?

Jinak jsem se koukal, že i v jiných domech jsou v přízemí restaurace/kavárny a tyto prostory mají v katastru poznámku „ostatní nebytový prostor“.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ik (bez ověření), 1. Únor 2019 - 20:26

  Pohlídejte si stavební řízení, a začněte hned, jděte na stavební úřad a informujte se, co se okolo tohoto prostoru děje. Předpokládám, že budou prováděny úpravy a změny původního stavu, a k tomu by se mělo SVJ vyjadřovat. U nás to tak alespoň bylo. Ale jinak Vás nepotěším, stejně toho moc neovlivníte. Máme rovněž v přízemí bytového domu 2 nebytové prostory – obchody. Cca před 4 lety se změnil vlastník jedné z nebytovek a rozhodl se provést rekonstrukci, tzn. předělával vnitřní prostory, boural příčky, předělával odpady atd. Měl vydané stavební povolení, a i my jsem se vyjadřovali k zahájenému stavebnímu řízení (ovšem v té době již byla přestavba pomalu a jistě dokončena!!!). To jsme psali do vyjádření, upozornili jsme na nevratné změny provedené v rozporu s tím, co měl stavebník povoleno (vyčetli jsme s podkladů zaslaných stav.úřadem). Stavební úřad na to vůbec nebral ohled a do měsíce zkolaudoval. Kolaudace proběhla bez nás a jak jsme si zjišťovali je to tak v pořádku. Přitom nebyly v pořádku odpady ve společ. prostorech, byly odstraněny radiátory (máme dálkové vytápění). Psali jsem na všechny strany, a výsledek nulový. Zkolaudováno. Teď po dvou letech samozřejmě odpady praskají a po celém domě se šíří neskutečný smrad. Vlastník uklidí, a za pár dne to rupne někde jinde. Teď jsem zvědavá co bude dál, chystáme se jít za takovou šlendriánskou práci „poděkovat“ stavebnímu úřadu. A já budu chtít sepsat záznam a budu si stěžovat na způsob jakým byla provedena kolaudace.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Únor 2019 - 13:16

  rekolaudaci a Vy jste účastníkem řízení. Lze tedy vznášet námitky jakmile obdržíte oznámení om zahájení řízení.

  Vložil Františka (bez ověření), 1. Únor 2019 - 23:30

  „jsme na nevratné změny provedené v rozporu s tím, co měl stavebník povoleno (vyčetli jsme s podkladů zaslaných stav.úřadem). Stavební úřad na to vůbec nebral ohled a do měsíce zkolaudoval. Kolaudace proběhla bez nás a jak jsme si zjišťovali je to tak v pořádku. Přitom nebyly v pořádku odpady ve společ. prostorech, byly odstraněny radiátory (máme dálkové vytápění).“

  Rovněž řešíme rozpory mezi stavbou povolenou stavebním úřadem, stavbou oznámenou společenství vlastníků a stavebními úpravami skutečně provedenými vlastníkem jednotky. Stavební úřad věc neřeší, neřeší ani odstraněné radiátory ústředního topení (bez náhrady), což nebylo oznámeno ani stavebnímu úřadu, ani společenství vlastníků. Stavební úřad mi doslova řekl, že ho nezajímá ani judikatura, na kterou byl upozorněn.

  Spojme síly!

  Vložil Dzony Machacek (bez ověření), 1. Únor 2019 - 17:31

  Tak to chapu, ze mate obavy, ale nemel jste si kupovat byt v dome, kde jsou nebytove prostory.

  Na restautaci musi najemce/provo­zovatel ostatne splnit spoustu byrokratickych predpisu, ale vy mate asi obavy spise ze smradu a hluku.

  Vložil Lýdie (bez ověření), 1. Únor 2019 - 16:51

  musí požádat stavební odbor o změnu užívání těchto prostor , s tím samozřejmě souvisí i souhlas všech dotčených orgánů.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".