rekontrukce

Vložil Monika B (bez ověření), 19. Březen 2018 - 21:56 ::

Po radne ohlasene rekonstrukci bytu a predani projektove dokumentace od statika SVJ, chteji po me, abych he pustila do sveho bytu na kontrolu. Maji na to pravo?

  • pište s diakritikou
  • mají právo

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vladimir B., 22. Březen 2018 - 19:53

To jste se toho pani Moniko dozvěděla.. cooo? Tolik odborníků a téměř každý s jiným názorem. Nejvíc se mi líbil ten co píše, že si ve svém bytě můžete dělat co chcete.Nevím z čeho pisatel vychází, asi z toho, že je v tomto státě demokracie.

Vložil asi tak (bez ověření), 23. Březen 2018 - 9:56

Právo se dá vykládat různě. Vykladačem práva v svj rozhodně není ani výbor, ani předseda, ani jiný vykladač, o správci sbd nebo o jakémkoliv jiném spráci ani nemluvě. Jak vlastník bytu naloží se svými právy je pouze a pouze jeho problém. O tom, zda je v tomto státě demokracie a jaký je její stav lze diskutovat donekonečna, protože každý si naši bezbřehou demokracii představuje po svém.

Vložil vlastník. (bez ověření), 23. Březen 2018 - 8:14

Ano, vlastník bytu si ve svém bytě může dělat co chce, nesmí ovšem zasahovat do práv ostatních vlastníků. Žádný výbor svj nemá právo kontrolovat, co dělá vlastník bytu ve svém bytě. To nemá nic společného se žádnou demokracií. O tom, zda vlastník bytu zasahuje nebo nezasahuje do práv ostatních vlastníků nerozhoduje žádný výbor, předseda, správce sbd, vladimir B., ani pepa vomáčka.

Vložil Anonymouk (bez ověření), 21. Březen 2018 - 12:16

Mají, § 1182 a 1183 nehovoří o rozsahu, to právě budou zjišťovat zda úpravy neohrožují atd.

Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Březen 2018 - 14:15

pak máte mít především stavební povolení, kde je stanoveno i jak a kým bude stavba provedena i kontrolována. Dále je třeba se podívat do Vašich stanov jaké povinosti v takovém případě máte.

Vložil Mirek Š. (bez ověření), 20. Březen 2018 - 13:54

Nemají.

Ale vy nesmíte omezit vlastnická práva jiných vlastníků.

Mirek

Vložil : (bez ověření), 20. Březen 2018 - 10:56

Moniko, ten kdo chce do vašeho bytu cokoliv kontrolovat, musí mít být odborně způsobilý. Nechte si odbornou způsobilost předložit.

Vložil Hrubý (bez ověření), 21. Březen 2018 - 11:21

V § 1182 NOZ

㤠1182
Upravuje-li vlastník jednotky stavebně svůj byt, umožní do bytu přístup pro ověření, zda stavební úpravy neohrožují, nepoškozují nebo nemění společné části, pokud byl k tomu předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu.“

nic o předkládání odborné způsobilosti uvedeno není.

Vložil Lhotská (bez ověření), 21. Březen 2018 - 12:50

Kde máte v tomto zákoně napsáno, že umožní přístup osobě odpovědné za správu domu? Tam je pouze napsáno, že umožní přístup k ověření, osoba odpovědná za správu domu k tomu pouze vyzve – ale kontrolu samotnou by měl dělat člověk znalý – nikoliv bývalá domovnice Blažková, která se po vzniku SVJ nechala zvolit za předsedkyni…

Vložil Hrubý (bez ověření), 22. Březen 2018 - 19:20

Nechte laskavě na osobě odpovědné za správu, ať určí osobu, která bude ověřovat, to je jeho odpovědnost. Jak si to představujete vy? To jako podle vás nemůže osoba odpovědná za správu určit bez vašeho milostivého souhlasu osobu k ověření? Vy jste povinna umožnit přístup, pokud se vám nebude z jakéholiv důvodu líbit závěry učiněné ověřující osobou, můžete je zpochybnit. To je tak všechno co můžete.

Vložil vlastník. (bez ověření), 23. Březen 2018 - 8:08

Pane Hrubý, vy budete jeden z těch, co lezou vlastníkům do bytu, kdykoliv, kdy si vzpomenou. Ten, kdo určuje, kdo bude vstupovat do bytu je jeho vlastník, nikoli nějaký správce. Vaše představy jsou zcestné. Vy budete prokazovat, že vás tam vlastník musí pustit.

Vložil . (bez ověření), 21. Březen 2018 - 11:50

Tak podle vás jsou členové výboru odborníci na všechno. Tak jo.

Vložil @ (bez ověření), 20. Březen 2018 - 10:27

Nedejte tady na mínusovače. Vlastník bytu má právo svobodně užívat a upravovat svůj byt. Pokud nezasahujete do společných částí domu, tak nikoho na žádnou kontrolou do bytu pouštět nemusíte, výjma úředníků stavebního úřadu, kdyby projevili zájem. Dokonce není důvod rekonstrukci bytu ani nikomu hlásit. Tečka. Musíte dbát na svá práva, jinak vám budou zcizeny.

Vložil Jdoucí kolem (bez ověření), 20. Březen 2018 - 10:52

Minusovači znají § 1182 občana, proto mínusují stupidní příspěvky.

Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Březen 2018 - 13:59

Pro mne jsou jediným zákonem, vlastní stanovy. Tam máme m.j. tyto věci řešeny. NOZ je pro mne povinný jen u obligatorních ustanovení. Jak víte, že mezi ně patří zrovna § 1182?

Vložil Jdoucí kolem (bez ověření), 20. Březen 2018 - 10:52

Minusovači znají § 1182 občana, proto mínusují stupidní příspěvky.

Vložil bcd (bez ověření), 20. Březen 2018 - 8:37

Kdo konkrétně po vás požaduje, abyste ho pustila do bytu? Při rekonstrukci svého bytu nemáte žádnou povinost předávat dokumentaci žádnému statikovi svj. Vy při běžné rekonstrukci bytu ani nemáte žádnou povinnost nechat si dokumentaci zpracovat. To jsou pouze bláboly.

Vložil takylaik, 23. Březen 2018 - 12:03

Dosti obsáhlá diskuse, bohužel celkem planá. Především nutno pozorně číst úvodní příspěvek. Tazatelka uvádí ohlášení rekonstrukce a !!! předání dokumentace !! od !! statika SVJ. Netuším že by nějaké SVJ mělo vlastního statika – pokud však někdo z členů společenství je „statikem“ a zabýval se předmětnou rekonstrukcí z tohoto hlediska – dá se předpokládat že se bude zasahovat do nosných a tedy společných částí – pak je na místě aplikace §1182.

Vložil radka222222 (bez ověření), 23. Březen 2018 - 12:59

statik nemá svj, ale předala dokumentaci od statika komu? společenství :-)

Vložil takylaik, 23. Březen 2018 - 18:16

Uznávám že i takhle to lze vyložit a je to i pravděpodobnější. Na tomto příkladu je vidět jaké záludnosti mohou nastat při výkladu psaného textu se zkratkami. Nicméně i statik může mít SVJ :-)

Tak jsme si radko zažertovali a můžem jít na pivo.

Vložil pope (bez ověření), 20. Březen 2018 - 0:17

Mají – viz např. § 1182 zákona č. 89/2012 Sb.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".