rekonstrukce rozvodu plynu

Vložil Pavel S, 21. Březen 2011 - 16:14 ::

Dobrý den,jakožto nový předseda SVJ řeším z mého hlediska docela velký problém.Na základě revizní zprávy na rozvod plynu jsme jako SVJ dostali na závěr odstranit závady ( výměna rozvodů včetně stoupaček do bytů )do konce března. Na schůzi vlastníků konané v řádném termínu ( lednu ) jsme si odhlasovali,že provedeme výměnu celého plynovodu,vybrali jsme firmu,která to provede a za kolik.Vše bylo schváleno tříčtvrtinovou většinou.Doteď to bylo myslím v pořádku.Problém nastal, když se měla podepsat smlouva s vybranou firmou,která vyhrála výběrové řízení. Jeden z člen výboru napadl celý proces výběrové řízení,že se nic neprojednávalo na schůzi SVJ a začal manipulovat s pár jedinci,že prý pro nás není závazná revizní zpráva atd.Naše společenství je od této chvíle rozděleno na dva tábory.Na ty zmanipulované co na schůzi byli a i ty co chápou problematiku revizní zprávy.Přesto rekonstrukce proběhla.V tuto chvíli je zbytek výboru SVJ obviňován jedním členem,že za tim může něco ,, být ,,. Existuje nějaký právní předpis,že i v odůvodněných případech může výbor SVJ na základě revizní zprávy,kde jsou jasně dané termíny odstranění,provést úkony k odstranění závad sám bez nutnosti svolávání shromáždění.Děkuji za pomoc

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouss (bez ověření), 22. Březen 2011 - 21:24

  můžete najít ve stanovách.

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 22. Březen 2011 - 11:46

  Dobrý den Provozovatelé vlastníci bytových jednotek domu jsou povinni odstranit danou závadu (OPZ bytu odstranit v dané lhůtě). Pokud se jedná o rozvody v společených prostorách ( hlavní rozvod plynu před hodinami) je to v pravomoci výboru. Nemusí svolávat Shromáždění pouze oznámit danou opravu . Dle § 8 písm.f a h vyhlášky ČÚBP 85/78 ve znění dalších nařízení a vyhlášek.

  Anonymoussss

  Vložil Pavel S, 22. Březen 2011 - 19:42

  Dobrý večer,jste noc hodný za radu,ale § 8 písm.f a h vyhlášky ČÚBP 85/78,je spíše pro revizního technika.V této vyhlášce nejsou uvedeny pravomoci výborů.Moc by mi pomohlo kde najdu nějaké bližší citace vyhlášek nebo zákonů k mému problému.Jsem docela bezradný.Moc děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".