Půdní vestavba zateplení zdí

Vložil Petronela (bez ověření), 18. Září 2018 - 20:26 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně půdní vestavby Jsme vlastníky bytové jednotky (SVJ) , která je umístěna na půdě bytového domu. Je to taková kostka uprostřed půdy, tzn. že z obou stran je společná půda. Chtěli jsme si obvodové zdi zateplit (polystyren cca 10cm), ale ostatní spoluvlastníci, že neoprávněně „zabíráme“ izolací společné prostory, přičemž se ze společných peněz společenství zateplila kompletně celá zadní strana domu a tudíž se všem ostatním vlastníkům zateplily byty a my tuto akci, podotýkám, že na vlastní náklady, provést nesmíme. Máte s tím někdo zkušenosti? Poradí někdo, jak postupovat? P.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil aha (bez ověření), 18. Září 2018 - 21:24

  Mátu tu jednotku vybudovanou legálně, tj. je zapsaná v katastru jako jednotka? Pokud ano, tak si jí zateplete a nikoho se neptejte. Názor, že zateplením neoprávněně zaberete spol. prostory mne rozesmál.

  Vložil Petronela_2 (bez ověření), 19. Září 2018 - 8:35

  Ano, je to normální legální bytová jednotka zapsaná v katastru. Jednu stranu už jsme zateplili a bylo zle, že právě zabíráme neoprávněně společné prostory. Právě by mě zajímalo, jestli na to existuje nějaká „legální“ páka – ošetření zákonem, apod. Jeden známý, který je projektant, nám řekl, že by nám to měli udělat na náklad SVJ, protože opláštění jednotky je bráno jako společný prostor…

  Vložil Jan77 (bez ověření), 20. Září 2018 - 6:20

  Souhlasím s projektantem. Chápu to tak, že zateplujete z vnější strany obvodové stěny vašeho bytu? Tyto stěny jsou společné, tedy diskuze o tom ,že zabíráte společný prostor jsou bezpředmětné. Následně tedy i toto zateplení by rovněž mělo být společné.

  Vložil Ajša, 21. Září 2018 - 4:35

  Najdete v 366/2014 Sb. §5. Myslím, že se nejedná o nosnou konstrukci, takže jste měl s výborem jednat o zateplení. Zabrání společného prostoru je opravdu úsměvné, ale jednat s výborem a žádat o schválení musíte.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 20. Září 2018 - 6:23

  Nicméně ještě dodávám, že jste přišel sice se záměrem, kde lze argumentovat, že by ho mělo strpět /nebo dokonce provést / SVJ, ale nikde není dáno, že s realizací SVJ musí souhlasit. Podle všeho to zateplení není z hlediska funkce budovy nezbytné (?)

  Vložil ... (bez ověření), 20. Září 2018 - 7:35

  SVJ není osoba, která rozhoduje o zateplení. SVJ o zateplení rozhodovat nepřísluší.

  Vložil Jarda_ (bez ověření), 20. Září 2018 - 11:11

  Svj = společenství vlastníků jednotek

  Kdo jiný by měl rozhodovat?

  Vložil Jarda_ (bez ověření), 18. Září 2018 - 20:37

  Postupoval jsem tak, že když něco potřebovalo SVJ schválit, měl jsem připravený souhlas se zateplením, vytáhl jsem ho a bylo to podepsáno, ale to bylo asi tak 8 vlastníků.

  Pokud nemáte příležitost, musíte něco nabídnout anebo to zateplit bez souhlasu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".