provozování cizího majetku v domě

Vložil Anonymous, 18. Březen 2008 - 6:28 ::

Dobrý den,zajímala by mne zkušenost ostatních, jakým způsobem legalizovat pro jednotlivé vlastníky v okamžiku prodeje domu poměrová měřidla vody v jednotkách (bytové vodoměry), když jejich vlastník tyto poskytoval formou servisu za měsíční platby a vodoměry byly u nájenmců v jednotlivých bytech charakterizovány jako vybavení bytu a bylo za ně předepisováno měsíční nájemné. Zákon 72/1994 v platném znění ani vzorové stanovy neuvádí, že by bylo SVJ oprávněno provozovat tzv. pronájem vybavení domu, které navíc není v jeho vlastnictví. Snad nejschůdnější variantou se mi jeví poskytovat bytové vodoměry jako službu.
Zdeněk 1

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ALDA (bez ověření), 18. Březen 2008 - 11:55

  Pokud kupujete celý dům pak zcela jistě i s vodoměry.Nevím jak je to při přechodu z BD. Je v kompetenci shromáždění vlastníků rozhodnout zda bude údržba/pravidelné revize/ hrazena z FO nebo se na ní budou podílet vlastníci. U nás jsou rozvody od fakturačního k bytovým vodoměrům ve správě SVJ.Poměrová měřidla a rozvody v bytech jsou součástí jednotky a náklady na opravy hradí vlastník.Zapsáno ve stanovách.Není mi jasné čí majetek by ty vodoměry měly být,tj.komu z nich platíte nájem? ALDA

  Vložil Zdenda (bez ověření), 27. Březen 2008 - 22:36

  Při prodeji celého domu nebyla poměrová měřidla v jednotlivých jednotkách uvedena ani v prohlášení vlastníka,ani jako součást vybavení jednotek. Vlastníkem měřidel je servisní organizace, která je na smlouvu instalovala a provozovala včetně zajištění odečtů a zpracování výstupů pro předchozího vlastníka. Ten aktem prodeje domu ukončil smluvní závazky s touto organizací, přičemž SVJ sdělil, že poměrová měřidla instalovaná v jednotkách jsou ve vlastnictví této servisní organizace se kterou je potřeba uzavřít smlouvu. Abychom se vyhnuli problému tzv. pronájmu měřidel vlastníkům jednotek, bude toto včetně servisu zajištěno jako služba. Tímto je vše vyřešeno.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".