Prosím o radu!!

Vložil Anonym (bez ověření), 12. Listopad 2019 - 19:10 ::

Dobrý den,

Mame svj, které neplnilo své zákonné povinnosti, nevysvětlil proč si vzali napriklad peníze z z fondu oprav a podobně, neplatili za nas energie a pak se vymlouvali dohoda i které neexistují. Dále pro nás mají zařídit odhlasovanou právní analýzu, ale chtějí to dát své advokatni partnerské kanceláři. Můžeme si zvolit vlastního advokáta? Jak máme postupovat aby svj poslouchalo nás. Případně doporučujete obrátit se na COI? Zvažujeme právní kroky k jejich kontrole

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 13. Listopad 2019 - 9:44

  Ale i ty jsi SVJ – pokud jsi vlastník..... pokud ano popisuješ bordýlek , na kterým máš podíl ve výši tvého spoluvlastnického podílu…

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 10:06

  Uznávám, že se nevyznám komu se jak řiká, ale jde mi o firmu které za správu jednoduše platíme. Jmenuje se Parkers.

  Vložil . (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 2:31

  Jakou právní analýzu? Máte v tom totální zmatek. SVJ není od toho, aby vás poslouchalo, ale aby dělalo správu domu tak, jak mu to ukládá zákon. Nepaatili za vás energie? Jaké energie za vás měli platit? SVJ má smlouvu s dodavatelem a žádné energie za vás neplatí. Máte v tom zmatek. Když máte blbé statutární zástupce, zvolte si nové. Advokáta si sami můžete zvolit jakého uznáte za vhodné.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 10:08

  Společnost Parkers mojí sousedce odpověděla na dotaz, když nabízela její ověřenou AK, že prý nemůžeme zasahovat do výběru kdo tu analýzu provede, že oni jako firma mají vybranou AK která nás zastoupí.A to se mi nelíbí…

  Vložil .. (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 10:41

  Společnost Parkers není s vaší sousedou v žádném právním vztahu, takže jí může odpověď cokoliv, co uzná za vhodné a nemá to žádnou váhu.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 10:05

  První část dotazu je, že neplnilo SVJ své zákonné požadavky. Například nenahrálo účetní uzávěrku, neplatili za nás společnosti, které platíme za pronájem kotle. Tedy SVJ jsme platili faktury na teplo (které zahrnovali pronájem kotle a topení)-této společnosti neposílali naše peníze a tedy tam ted máme 150 tisíc dluh. Tedy to opravdu měli platit za nás, my jim na to peníze v rámci záloh posílali.

  Druhý dotaz spočíval v tom, že jsme si odhlasovali advokátní služby a já se ptám jak se můžeme podílet na výberu AK. Viz: A právní analýza byla předmětem schůze, kde se odhlasovalo, že se nám nelíbí kolik stojí pronájem kotle a celá smlouva a dodavatelem, na to se na SVJ odhlasovala právní analýza. Proto se ptám, zda můžeme navrhnout kdo ji udělá a nebo zda ji vybírá statutár a my nemůžeme zasahout do výběru.

  Vložil .. (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 10:30

  Máte to celé popletné. Vy jste svj neplatili faktury za teplo, SVJ nic za vás neplatilo. Když jste si odhlasovali advokátní služby, tak jste si taky měli odhlasovat podmínky. Pokud jste svj pouze odhlasovli nechat udělat právní analýzu, tak jí zajistí u toho, u koho uzná za vhodné. Nemůžete na to mít žádný vliv, protože jste si to neodhlasovali. A vůbec, je to skutečně tak, jak píšete? Píšete tady samé nesmysly.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 11:57

  Ne nepísu nesmysli, to že se v problematice nevyznám neznamená, že si tu něco vymýšlím.

  Platili jsme to statutarnimu organu a dle výloh – tedy za vedení služeb poplatek,ze teplo atd, a ano organ za nas vsechy ze zaloh mel platit za pronajem kotle.

  Vložil .. (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 12:25

  Jste totálně mimo mísu. Statutárnímu orgánu jste nic neplatili, statutární orgán nevede žádné služby. Žádný orgán za vás neměl platit a neplatí za pronájem kotle.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 13:55

  přímo tahle firma nám vysvětlila ,že to neplatila, že jsme neměli dostatek prostředků, protože prvně hradili sebe, ale o tom, že nemáme peníze nám taky neřekli ani nesvolali schůzi a proto naskočil dluh.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 13:54

  Komu tedy platíme fond oprav…a jiné, dále 400 kč měsíčně paušál za pronájem kotle, 500 teplo? toto platím podle vás komu? Opravdu nerozumím proč moje tvrzení zpochybnujete.

  Vložil Mají i fond oprav (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 14:14

  Fond oprav neexistuje, ale když ho platíte, tak je to vaše věc. Komu a proč platíte peníze byste měl vědět sám. Nerozumím tomu, že někomu platíte za pronájem kotle a zároveň si od něho kupujete teplo. Neplatíte mu také kotelníka, surovinu ze které vyrábí teplo, opravy kotle, odpisy kotle aj.? Máte tam asi pěkný binec.

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 14:38

  ano platíme i servis kotle a všechno. je to pekně nevýhodná smlouva se kterou jsme byty pořídili a byla na nás postoupená bez našeho vědomí developerem. Tohle bude ještě řešit externí AK, kterého si společně zaplatíme..

  opravdu po nás chtěli peníze skrze zálohy, aby dále za nás platili uklid, sekání trávy atd.. ale právě i kotel, který nám nepatří ale je v nájmu../který nehradili/… holt péče řádného hospodáře.. Bohužel jako běžná občan se v tomhle opravdu nevyznám..

  Vložil odpoved (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 13:51

  A komu tedy vám jde zalohový předpis kde tu částku máme učtovanou?

  Vložil napište do poradny (bez ověření), 12. Listopad 2019 - 19:36

  Zkuste napsat například do poradny na www.magazinvybor.cz nebo na jinem webu.

  Vložil Oběť privatizace bytů (bez ověření), 12. Listopad 2019 - 19:20

  Chcete radu: prodejte byt.

  Popisujete celkem obvyklé SVJ.

  Vložil Anonymouska (bez ověření), 12. Listopad 2019 - 19:28

  A ještě nás to SvJ dostalo do statisicoveho dluhu.

  Vložil Anonymodpoved (bez ověření), 12. Listopad 2019 - 19:26

  Je to hrozný, dokonce už nám ani neodpovídají, prý to považuji za vyřízené. Nedali ani účetní závěrku na justici nebo kam že se to dávat, to nám dnes rekla sousedka která dává dohromady všechny nedostatky a ze jich je...

  Ale máme tedy právo si zvolit advokáta, nebo i jen já den člen navrhnout SVJ svého levnějšího advokáta pro právní analýzu, kterou jsme si odhlasovali? Svj tvrdí, že pracuje se svojí advokatni kanceláři, kterou nám objednají.

  Děkuji

  Vložil Milouš (bez ověření), 14. Listopad 2019 - 3:10

  Kdo je statutarni organ vaseho SVJ?

  Pokud mate nejaky navrh na AK, tak napiste email nebo dopis adresovany vasemu SVJ a v kopii vasi spravni forme s vasim navrhem a s zadosti o vzeti na vedomi a uvedte tam, kteri clenove SVJ tuto AK navrhuji a z jakeho duvodu.

  Pokud byste vy co tu AK navrhujete meli tusim 25%, tak muzete vyvolat shromazdeni a odhlasovat si tu vasi AK a zrusit tu co nechcete.

  Nejake handrkovani po mailu s vasi dodavatelskou organizaci opravdu vubec nikam nevede.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 13. Listopad 2019 - 7:16

  Pokud si bude SVJ objednávat nějakou analýzu, bude ji objednávat statutární zástupce, nikoli vy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".