prohození zapojení elektroměrů

Vložil Anonymous, 18. Květen 2017 - 6:26 ::

Dobrý den, při předávání bytu bylo náhodně zjištěno, že je prohozeno zapojení dvou bytů na elektroměrech a postižený vlastník, který má rozdíl zaplatit, požaduje nahradit „škodu“ po výboru SVJ, protože převzal revizní zprávu, která nic takového nezjistila. Prosím o radu co s tím, děkuji a přeji hezký den.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 18. Květen 2017 - 8:29

  Vlastníci bytů mají vztah s firmou, dodávající elektriku. Takže to zřejmě prohodil pracovník při jejich výměně, nebo některý vlastník.

  Vložil JarekSVJ, 18. Květen 2017 - 7:55

  Problém by pro svj asi byl, kdyby jeden z těch elektroměrů byl pro společný prostor – kde je odběratel svj. Jinak s elektroměrem vlastníka bytu nemá svj nic společného.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 18. Květen 2017 - 6:39

  Co má s elektroměrem, který je ve vlastnictví distributora, společného výbor SVJ?

  Vložil JarekSVJ, 20. Květen 2017 - 14:06

  Co??? Minimálně by se statutárové měli zajímat o ty čísilka , které představují spotřebu… Elektroměr není ve vlastnictví svj ale pokud je svj odběratel tak opravdu ale opravdu jenom málo by se o ten elektroměr měl někdo ze svj zajímat. A pokus je svj odběratel – což je běžné : chodby, sklepy atd. tak Petře123 něco málo má svj s tím elektoměrem společného.

  Vložil roztomily, 20. Květen 2017 - 17:18

  Jarku, z příspěvku je zřejmé že došlo k prohození elektroměrů dvou bytových jednotek. Tedy nedošlo k prohození za elektroměr, na který jsou napojeny společné prostory. Tedy SVJ nemá s něčím takovým vůbec nic společného. SVJ má revizi elektriky, zajímalo by mě zda revizi své elektřiny v bytě má i ten vlastník, který chce náhradu po SVJ.

  Roztomilý Jan

  Vložil JarekSVJ, 20. Květen 2017 - 19:13

  Já psal teoreticky, že by to byl problém pro svj , kdyby jeden z těch elektroměrů byl pro společný odběr… jinak do elektroměrů vlastníků svj nic není…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".