Profesionální předseda vs. realitní činnost

Vložil VN (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 9:38 ::

Měl bych následující dotaz. Již cca 7 let se pohybuji v oblasti bytového hospodářství jako předseda SVJ/předseda BD. Nyní funguji na amatérské bázi, jako většina z nás. Tzn. mám svoje zaměstnání a vedení domů mám jako „koníček“ po práci . Vzhledem k tomu, že v mém hlavním zaměstnání začíná být „nedýchatelno“ , uvažuji o tom, že bych se vydal na dráhu profesionálního předsedy. Jenže… z mého kmenového zaměstnání jsem zvyklý na příjmy v nějaké hodnotě a to jako profesionální předseda alespoň v začátku nedám.. Proto uvažuji , že bych vedle profese profesionálního předsedy u nás v době vykonával i profesi domovníka (nyní řešíme smlouvou o dílo)+ případně bych se vydal dále cestou zprostředkování obchodu s nemovitostmi…mj i v našem domě. Je toto z pohledu zákona možné ? Nedostával bych se do konfliktu s nějakým ustanovením zákona ohledně střetu zájmů ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 21. Listopad 2020 - 9:23

  Pokud budete všechna tři povolání vykonávat poctivě, nebudete ve střetu zájmů.

  Žádný předpis vám nebrání, abyste současně pracoval jako předseda SVJ, jako domovník a jako realitní makléř (a třeba i jako výživový poradce).

  Vaše otázka ale naznačuje, že si moc nevěříte, anebo je to jen předběžná opatrnost?

  Vložil anonim (bez ověření), 22. Listopad 2020 - 8:07

  Je zde důkaz že daný předseda se vyjádřil písemně, že nestíhá vedení našeho společenství a má svoji ralitní kancelář na základě smlouvy se správcem nemovitostí.

  Je daný předseda profesionální předsedou ?

  anonim

  Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 11:46

  pokud někdo, kdo má ambice dělat profesionálního předsedu, položí takovéto otázky, měl by se zamyslet, zda k tomu má potřebné znalosti a předpoklady.

  Vložil Justitianus, 21. Listopad 2020 - 8:38

  Radko,

  když tazatel napsal, že bude „profesionálním předsedou“, nemínil tím že bude funkci vykonávat s profesionálními znalostmi, profesionální péči a v profesionální kvalitě.

  Mínil tím, že bude funkci vykonávat amatérsky jako dosud, avšak za profesionální peníze.

  Justitianus

  Vložil anonymouse (bez ověření), 21. Listopad 2020 - 10:05

  „Staronový přeceda“ bude funkci vykonávat amatérsky jako dosud, avšak za profesionální peníze.

  Opět jako vždy, naprosto přesné vyhodnocení. Děkuji

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Listopad 2020 - 8:43

  no právě. a podle mě si většina lidí představí, když jim někdo nabídne služby profesionálního předsedy, že je té profese znalý.

  Vložil Dům ve správě SVJ (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 10:39

  Hledáme profi předsedu.

  Vložil Justitianus, 20. Listopad 2020 - 9:54

  Společenství může sjednat smlouvu o závislé činnosti i s členem svého statutárního orgánu.

  Podmínkou je, aby náplň závislé činnosti byla odlišná od náplně činnosti statutára. Jiná omezení zákon ani judikatura neukládá.

  Realitní činnost bude nejspíše provozována jako živnost; to nemá nic společného ani s výkonem funkce, ani se závislou činností pro SVJ.

  Justitianus

  Vložil anonim (bez ověření), 25. Listopad 2020 - 8:40

  Vážená Justtianusu.

  Nemáte pravdu, že vykonávat realitní služby nemá nic společeného s výkonem služby, ani se závislou službou činnosti pro SVJ.

  A to z důvodu , že může spekulovat s prodejem bytů v SVJ, přesto že by měl dané byt jednotky, najdříve oslovit s prodejem vlastníky SVJ.

  Kde by byla možnost korupčního jednání dané osoby.

  anonim

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".