problémy se spolubydlícím

Vložil Anonymous, 26. Říjen 2007 - 18:22 ::

Jsme společenství spoluvlastníků bytů a máme problém s jedním ze spoluvlastníků. Vybírá odpadky u kontejnerů a zaplňuje společné prostory domu.Ve svém bytě má zarovnanou jednu místnost až do stropu starými papíry a novinami a postupně zaplňuje i ostatní prostory bytu,sklepů a dvorku.Nereaguje na žádná upozornění,je vulgární,vyhrožuje poškozením majetku nás ostatních ( např. aut) a jeho agresivita se stále stupňuje.Máme obavy z možných následků. Úřady i policie tvrdí, že mohou zasáhnout až teprve když se něco stane. Podle mne už ale bude pozdě.Jak se máme zachovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 26. Říjen 2007 - 18:41

  To co popisujete je jako z reportáže NOVY, nezlehčuji to , protože takové neštěstí(nebo podobné) může potkat jakékoli SVJ. Ať nyní poradí ty mazané hlavy co se zde umějí ohánět paragrafy , zákony atd.

  Vložil Anonymous, 26. Říjen 2007 - 18:50

  Pozvat televizi to nás nenapadlo,ale třeba by se začalo něco dít.

  Vložil Anonymous, 26. Říjen 2007 - 19:42

  Oba předchozí příspěvky asi neřeší váš problém, zlehčování není na místě, jde o nezávidění hodnou situaci. O anonymitě už zde bylo potřebné řečeno.

  Asi vám nezbyde jiná cesta, když po dobrém to nejde,využít právní cesty. Zkuste se podívat do občanského zákoníku možná §126–128 Vlastnické právo a jeho ochrana a §415 a 417 Předcházení hrozícím škodám pro vás budou vodítkem pro další postup. Pro vyřešení vaší situace bude zřejmě třeba soudní cesty a k tomu bude vhodné využít právníka, který by vám měl pomoci najít rychlé řešení, možná přes rozhodčí soud.

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 26. Říjen 2007 - 19:45

  Děkuji za radu,do občanského zákoníku se podívám a snad najdu návod na to jak postupovat. Ivana H.

  Vložil Pavel, 26. Říjen 2007 - 20:36

  Asi se jedná o duševně nemocného. Zkoušeli jste sociálku?

  Tvrdší postup by mohl jít přes hygienika. Na základě jeho stanoviska návrh na soud, ten by mohl vydat předběžné opatření, které bude patrně ignorováno a pak výkon rozhodnutí.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Vložil FilipN, 28. Říjen 2007 - 10:33

  Doporučuji obrátit se na hasičský záchranný sbor. Únikové cesty z domu a místa v okolí domu vhodná pro umístění hasičské techniky při zásahu musí zůstat trvale volná.

  Vložil Anonymous, 28. Říjen 2007 - 18:46

  Dobrý den, to co popisujete má s velkou pravděpodobnotí na svědomí duševní porucha uvedeného. Rozhodně, a to zdůrazňuji, toto není možné podceňovat a přecházet. Výbor má povinnost zabezpečit užívání prostor k tomu účelu, ke kterým byly kolaudovány. Obraťte se písemně na OHS, požárníky a v případě jeho útoků na PČR. Bydlíte na časované bombě, s pozdravem, Petr Vávra

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".