Přístup k nabídkám revitalizace domu

Vložil JanaSVJ (bez ověření), 22. Září 2019 - 10:55 ::

Dobrý den, rok dělám ve výboru SVJ, který jsme získali po převolení po uplynutí funkčního období. Výbor je zcela nového složení. Již od roku 2012 se u nás mluví o revitalizaci domu, dokonce bývalí výbor uzavřel smlouvu o opravy části domu. Od té doby se nic nestalo a práce na revitalizaci nepokračovali, vždy s nějakým odůvodněním překážky. Náš výbor tedy poslední rok nechal přepracovat projekt, aby splňoval současné předpisy a podmínky pro dotaci Zelená úsporám, zároveň muselo dojít ke kompromisu prací a našimi možnostmi (dle stanov nelze čerpat úvěr), stále mluvíme o firmě, která byla vybrána minulým výborem. Mezitím bývalá předsedkyně výboru přinesla sice na první pohled levnější, ale jinou nabídku na zateplení, nabídka ovšem kulhá a je k ní mnoho otazníků a na dnešní poměry kalkuluje s nedostatečnou tloušťkou izolantu. Nyní nás obvinila z toho, že se snažíme vytunelovat miliony a že nás dá k soudu. Ráda bych věděla, jestli mi hrozí právní postih za to, že jsem pracovala na smlouvě, kterou podepsala ona a nerozhodla se ji vypovědět se stornem a dát přednost nabídce, která sice cenu má na první pohled levnější, ale pod cenou má cena nezahrnuje… Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Opravář (bez ověření), 23. Září 2019 - 9:17

  Opravujete sedm let? V takovém případě by soud sice teoreticky skutečně mohl pomoci, ale nejprve si raději nastudujte příspěvky označené „odpírání spravedlnosti“.

  Vložil Marx (bez ověření), 23. Září 2019 - 8:40

  Dobrý den, je v tom trochu zmatek, ale pokud jsem vše z Vašeho příspěvku pochopil správně, je smlouva s firmou již uzavřena. I přesto, že se změnila projektová dokumentace je smlouva stále platná (8 let?). Smlouvu můžete vypovědět podle podmínek ve smlouvě. Dále vypovědět smlouvu můžete po souhlasu shromáždění, ne jen z vlastního rozhodnutí výboru – tím si uhájíte svůj post „že jste se rozhodli všichni“. Že bývalá předsedkyně na „něco tlačí“ a chce prosadit jinou firmu? Udělejte schůzi, kde to může vysvětlit a rozhodněte se o dalším postupu se stávající smlouvou. Právní postih Vám nehrozí, protože smlouva byla uzavřena předchozím výborem a vy jste povinni (i když jste nový výbor) pokračovat v rozdělané práci a dokončit ji dle přání shromáždění (tedy asi ± z roku 2012, kde shromáždění dalo souhlas k uzavření smlouvy s konktrétní firmou a rozjetí akce zateplení).

  Vložil JanaSVJ (bez ověření), 23. Září 2019 - 11:39

  Děkuji, přesně tak je to myšlené. Mějte pohodový den

  Vložil JirkaKublec (bez ověření), 22. Září 2019 - 14:56

  Nejsem znalec práva, ale pokud se nabídka odráží původní smlouvou tak je to i její problém?

  Vložil All .. (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 23:04

  Je to ponekud slozitejsi ale…

  schvaleny projekt, realizuje firma … neco o dotaci na kterou neni narok, snad mate uz aspon jednaci cislo k te dotaci

  Novy navrh zmeny projektu s usporou ceny a zrejme i nemoznosti zazadat o dotaci. na dnešní poměry kalkuluje s nedostatečnou tloušťkou izolantu … dnes je snad v podminkach dotace povinne nejake procento z celkove uspory, samozrejme tlousky neumerne nesmyslne narustaji,

  tj. melo by byt nove hlasovani, pokud by se chtel nekdo touto cestou vydat.

  Ráda bych věděla, jestli mi hrozí právní postih … ne pokracujete v pracech.

  Clovek se porad nemuze vracet k zacatku .. tj projektum.

  Po technicke strance je zverstvo ze k podminkam dotaci musite pouzivat certifikovane materialy, jejichz ekonomicka navratnost je diskutabilni. A ke vsemu dotace neni narokova … doporucuje se pozadat o dotaci rovnou s projektem bud pred vystavbou ci v prubehu vystavby.

  Jinak se domnivam ze tu dotaci uz asi nestihnete … asi bych se na ni moc nevazal

  https://www.sfzp.cz/…ena-usporam/ https://www.novazelenausporam.cz/…leni-zdroje/

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".