Převod fondu oprav z účtu družstva na účet SVJ

Vložil majka (bez ověření), 20. Květen 2020 - 14:05 ::

Jak je určena doba pro převod finančních prostředků z účtu SBD na účet SVJ . Družstvo nám převedlo jen část. Z 18 bytů v domě je 17 ve vlastnictví členů. Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 20. Květen 2020 - 17:51

  Majko, neuvádíte žádné podrobnosti, takže se nedá konkrétně odpovědět. Jestliže družstvu vznikla povinnost převést alikvotní část prostředků z bytového hospodaření v roce 2019, pak tuto povinnost splní nejdříve po schválení účetní závěrky za rok 2019.

  Justitianus

  Vložil Krušinová (bez ověření), 20. Květen 2020 - 18:36

  Schválení či neschválení účetní závěrky nemá na dotazovaný převod žádný vliv.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 20. Květen 2020 - 15:29

  Obecně žádná. Obecně SVJ nemá se SBD nic společného. SBD je vlastník jako každý jiný.

  Vložil Karel. (bez ověření), 22. Květen 2020 - 10:18

  Když družstvo převede jednotky v domě do vlastnictví svých členů a vznikne společenství vlastníků jednotek, stane se SVJ osobou odpovědnou za správu SVJ.

  Družstvo už nemůže legálně využívat své finanční zdroje k údržbě a správě domu, neboť již není jeho vlastníkem (obvykle zůstane vlastníkem jen několika jednotek, pokud vůbec nějaké), navíc při převodu vlastnictví jednotky se členem – nabyvatelem vypořádalo vzájemné závazky a pohledávky, především podíly na fondech určených k udržbě domu, přičemž nevyčerpané prostředky převede družstvo správci (tj. na účet společenství vlastníků).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".