Přehřívání chodeb v domě

Vložil HD (bez ověření), 11. Červen 2019 - 17:43 ::

Dobrý den, mám asi neobvyklý dotaz. V pětipatrovém činžovním domě, kde bydlíme, byl před lety přistavěn prosklený výtah. Při současných letních vysokých teplotách kvůli tomu ve vyšších patrech vzniká efekt skleníku – teplota na chodbě dosáhne v 10 ráno klidně přes 35° C, přes den stoupá a důsledkem toho se ohřívají i přilehlé byty na teploty opravdu málo snesitelné. Klimatizace do bytů zřejmě
nepřichází do úvahy, jde o památkovou zónu. Jsou nějaká technická řešení, jak toto řešit – např. odrazové fólie na výtahovou šachtu? A zábývá se touto problematikou někdo odborně? Případně kam se obrátit pro konzultaci? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 12. Červen 2019 - 12:50

  Kdyby to šlo, doplnil bych odvětrávání i do té výtahové šachty, aby z ní teplý vzduch šel ven a ne do domu. Na zimu aby to šlo uzavřít.

  Vložil tata_FIDO, 12. Červen 2019 - 12:04

  prosklený výtah, nechat nalepit termofolie a zkusit zda jde zajistit automaticky otevírané okno pro odvětrávání

  Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Červen 2019 - 22:42

  je vytvořit na chodbě komínový efekt a teplo vyvětrat. Odrazová vrstva pomůže jen částečně. Nezbývá než poptat místní stavební projetanty nebo zkušené zhotovitele.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".