Předepsané platby za garáž

Vložil Jarmila Čerenská (bez ověření), 27. Únor 2020 - 11:18 ::

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Naše SVJ tvoří bytové družstvo (21 byt. jednotek) a 13 garáží v soukromém vlastnictví. 9 majitelů garáží v našem bytovém domě nežije.

Dle stanov SVJ je předepsaná platba do FO 30 Kč/m2. Hradí cca 490 Kč/měs + 20 Kč/m záloha na elektřinu. Toto se majitelům garáží samozřejmě nelíbí. Z FO oprav hradíme veškeré služby a zůstatek je „FO“. Každý majitel garáže přispívá cca 3000 Kč/ročně do „FO“. Z toho by bylo v případě potřeby čerpáno na nová vrata (zatím máme jenom obyčejné vyklápěcí), opravu střechy a obvodových stěn. V podstatě s garážemi nemáme žádné starosti. Chtěla bych se prosím zeptat předsedů SVJ /výboru SVJ, jak se pohybují částky do FO za garáž v jejich SVJ?

Děkuji, JČ

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 27. Únor 2020 - 17:27

  za garáž se platí stejná sazba za m2 jako za byt. Nicméně pro stanovení sazby za garáže by se mělo vyjít z toho, co se za tyto nastřádané peníze bude hradit. Respektive zvolit takový systém plateb dle par. 1180. Za nastřádané peníze do FO z garáží by se mělo hradit to, co výhradně využívají majitelé garáže. Takže rozvody elektřiny v garáži, vrata , vzduchotechnika (pokud je apod).

  Vložil . (bez ověření), 27. Únor 2020 - 13:04

  Nejdříve musít napsat,co je o tom vašem podivném spolku ( SVJ = BD + 13 garáží) napsané v Prohlášení vlastníka. Bez toho tady nelze nic komentovat. Garážová vrata obvykle nejsou společnou částí domu, ale kdo ví, jak je to u vás… Právě proto musíte napsat, co je v tom prohlášení. Je zcela jisté, že pokud jste si schválili ve stanovách nějakou platbu, tak ji můžete změnit pouze změnou stanov.

  Vložil VN (bez ověření), 27. Únor 2020 - 17:20

  Které představuje jakousi dohodu spoluvlastníků domu, co kdo bude platit. Toto není o stanovách.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".