Prázdné byty

Vložil Anonymous, 24. Září 2023 - 10:18 ::

Kolik je prázdných bytů v Česku? V našem domě je prázdných bytů většina a vlastníci prázdných bytů se spojili a rozhodují o všem.

https://www. idnes .cz/ekonomika/zah­ranicni/volne-byty-developeri-krize-cina.A230924_081­231_eko-zahranicni_jan

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 24. Září 2023 - 14:57

  Prázdné byty jsou trnem v oku pidistraně Piráti. Na jejich fóru padly návrhy, pokud se dobře vzpomínám z Plzně a Prahy 3, aby se zahájilo šmírování, kolik se spotřebuje elektřiny v bytech a těm neobsazeným se zvýšila několikanásobně daň z nemovitých věcí. K vyvlastňování to zatím nedozrálo, protože to Dredař zarazil, že jsou demokratickou stranou s mnoha názory. Nyní má pidistrana vnitřní problémy (šéf kabinetu na MMR Vanča, náměstek ministra vnitra Kolářík, náměstkyně primátora Komrsková a její placený přítel atd.) a tak prázdné byty nejsou nyní na pořadu dne.

  A aby prázdné byty v Praze nebyly, tak proti výstavbě bytů na OC Květ Komrsková bojuje a zve na jednání zastupitelstva Prahy 10 v pondělí 25.9.2023 od 16 hod.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Nechápavá (bez ověření), 24. Září 2023 - 16:13

  Pane Pavle,

  jak Dredař pozná ze spotřeby elektřiny prázdný byt? Ve svém prázdném bytě mám běžící spotřebiče.

  Vložil Pavel, 24. Září 2023 - 17:10

  Nechápavá,

  znám několik vlastníků, kteří mají neobývané byty. Např. bydlí v cizině a do ČR přijíždí jen na několik dnů v roce. Nebo se jedná o čistě investiční byt. Pro případ havárie mám od některých jejich bytů klíče. Ani jeden z nich nemá puštěné spotřebiče. Také z jejich prakticky nulové spotřeby vody lze poznat, že byt neobývají. Nic proti tomu.

  O někom, kdo byt neobývá a má puštěné spotřebiče, jsem ještě neslyšel. Jste rarita. Ale také proti tomu nic nemám.

  Ty názory ultralevého křídla Pirátů byly publikovány před posledními volbami a Dredař to prozatím zastavil. A s těmi jejich 4 poslaneckýni hlasy to bude ještě nějakou dobu u ledu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Září 2023 - 16:47

  vy znáte někoho, kdo neužívá byt (vůbec, tzn. že je celoročně byt prázdný) a má tam puštěné spotřebiče? ledničku? mrazák? bojler? co ještě? i světla?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Září 2023 - 11:16

  proč by nerozhodovali o svém majetku?

  Vložil Brněnka (bez ověření), 24. Září 2023 - 16:22

  „proč by nerozhodovali o svém majetku?“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Září 2023 – 11:16)

  Vlastníci prázdných bytů chtějí, aby SVJ přestalo topit, ohřívat vodu, provozovat výtah. Podle Justitianova výkladu může většina takovéto služby zastavit bez náhrady.

  Vložil Justitianus, 24. Září 2023 - 16:52

  Brněnko (bez ověření), přestaňte tady lhát, nebo budete mazána.

  Justitianus

  Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Září 2023 - 16:45

  co to zase píšete za blábol? topit nemůže svj samozřejmě přestat, i kdyby většina chtěla, existují totiž právní předpisy o tepelné stabilitě budov a hlavně prohlášení. totéž ohřev vody. ovšem můžou se najít bydlící dementní vlastníci, kteří odhlasují vypínání topení i ohřev vody na určité hodiny. ti škodí mnohem víc, než nebydlící.

  mimochodem, nebydlící vlastníci asi nechtějí pronajímat, aby byt/jejich majetek nebyl devastován (podle současného práva má nájemník více práv než vlastník a jen těžko se lze zbavit i ničícího neplatiče), tak těžko bude požadovat zastavení topení, aby byt zchátral. takže fantasmagorie vynechte.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".