Právnický rozum

Vložil Anonymous, 22. Červenec 2016 - 15:53 ::

Jak funguje právnický rozum? Chci-li vykonávat práci automechanika, musím složitému oboru rozumět. Chci-li vykonávat práci řidiče vysokozdvižného vozíku, musím činnost a její pravidla zvládat.

Jak funguje právnický rozum? 2500 Kč/hodinu + DPH není dost dobrá odměna. Ručení žádné, znalosti získané z TV Nova (nebo z Plzně, nedokážu rozhodnout, co je lepší).

Chtěl jsem právní radu. Jistě, za 20000 Kč + DPH. Chcete to písemně? Není problém, zaplatíte si 5000 Kč + DPH navíc. Připlatil jsem si za písemné vyhotovení právní rady (písemné rady právníci poskytují značně neradi, a když už, tak je poskytují pouze koncipienti). Ukázalo se, co jsem tušil od začátku, že poskynutá rada byla vadná. Co s tím? V autoservisu si s vadně poskytnutou prací poradím.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil VN (bez ověření), 24. Červenec 2016 - 20:21

    že jich je poměrně hodně. Dle mých zkušenostní je mnohem jednodušší najít kvalitního právníka , než kvalitního řemeslníka.

    Vložil HajdyHou (bez ověření), 28. Červenec 2016 - 21:48

    Jaký máte recept na hledání „kvalitního právníka“ ??

    Nějaký „speciální žížaly“ nebo nějakou „nenápadnou past na medvěda“ avšak mnohem rafinovanější než je rafinovanost Vámi hledaného „kvalitního právníka“?

    Podělte se, já již navštívil (a říkám zde pravdu!) 11-právníků ale ani u jednoho nenastala „důvěra mezi klientem a advokátem“ První co je zajímalo, bylo palmáre.

    Vložil HajdyHou (bez ověření), 23. Červenec 2016 - 2:49

    Míním, že v autoservisu máte (podle toho zda jste automechanik nebo majitel servisu) 8-hodinovou pracovní dobu.

    Utrhněte si tedy „od huby“ čas trávený se svými dětmi či trávený relaxací u X-boxu a sám se dejte na studium práva na UK. A to i když by Vám bylo 50-sát. I tak titul využijete. Nakonec důchody budou zcela vytunelovány a právní šarlatánství bude výnosné alespoň do doby, kdy tady kobylky z Arabášova, nyní přebývající v Němčourově a přelivající se do/z/do/z/.. Frantíkova budou z „moci úřední“ překvótováni do přidružených poddanských satelitů EU a až se kobylky vzepřou a počnou ve velkém guerilovou válku (formou podřezávání hrdel, umísťováním bomb, znásilňováním) za vysídlení nyní domorodých jelimánků.

    Jinak než vlastním studiem a vlastními losy (žaloby) uplatněnými ve státem řízené loterii (soudní proces) zkušenosti nezískáte. A pokud budete potřebovat i dovolání – stejně Vás pak musí zastupovat někdo se právním zděláním – tak raději učiňte tak, abyste mohl vyskakovat sám (tzn. získejte skutečně právní vzdělání a právní povědomí)


    Co to máte s těmi koncipienty – můžete mi to vysvělit? Nerozumím Vám.

    Vložil Mikra (bez ověření), 26. Červenec 2016 - 14:34

    „Co to máte s těmi koncipienty – můžete mi to vysvělit? Nerozumím Vám.“

    Co potřebujete vysvětlit, pane? Čemu zde nerozumíte?

    Vložil HajdyHou (bez ověření), 27. Červenec 2016 - 13:50

    no Anonymous uvádí, že „písemné rady právníci poskytují značně neradi, a když už, tak je poskytují pouze koncipienti“.

    Jaký je tedy zásadní rozdíl mezi písemným stanoviskem „právníka“ od písemnýho stanoviska „jeho koncipienta“ (nebo „cizího koncipienta“)?

    Vložil Poznamka (bez ověření), 22. Červenec 2016 - 23:30

    To jen dokladujete, že právní poradenství není automobilové opravárenství. Selský rozum zase řiká, že nejlevnější právní služba je služba nevyžádaná a neposkytovaná. Volba postupu je zase v řešení Vašeho rozumu.

    Vložil Anonymousis (bez ověření), 22. Červenec 2016 - 20:42

    Viz OZ díl 1 … něco o rozumu atd.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".