Právní služby z dlouhodobých záloh?

Vložil IN (bez ověření), 6. Prosinec 2019 - 13:02 ::

V SVJ jsou právní služby nedohledatelné­.Platí se z dlouhodobé zálohy bez uvedení, že jde o právní služby (fiktivní opravy).Jeden soud byl ukončen,VJ uhradil několik desítek tisíc Kč právníkovi, ale na účtu SVJ to ani po dvou měsících není.Výbor SVJ nereaguje na chybějící fakturaci advokáta. Co dál?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 6. Prosinec 2019 - 18:00

  Dotaz je bohužel zcela nesrozumitelný.

  Vložil Nechápu (bez ověření), 6. Prosinec 2019 - 14:43

  Píšete, že VJ uhradil právníkovi. Nechápu. Proč by mělo SVJ mít fakturaci od advokáta? Pokud SV tj. vlastník uhradil právníkovi, tak fakturaci od právníka dostal vlasník a nikoliv SVJ.

  Vložil IN (bez ověření), 7. Prosinec 2019 - 12:03

  Když právník zastupuje SVJ (právník od správce)- SVJ mu platí z dlouhodobých záloh,ale nikde není uváděno, že jde o právní služby. Právní služby v knize faktur nejsou. Právník tedy zaplaceno má. Po xy letech VJ uhradí právníkovi náklady řízení.Právník tedy má zaplaceno 2×? Neměla by nákladovost právníka mít proti sobě tu platbu od VJ?

  Vložil Nechápu (bez ověření), 8. Prosinec 2019 - 14:38

  Za jaké řízení platil vlastník právníkovi? SVJ Nemůže platit vlastníkům z dlouhodobých záloh jejich náklady na právníka. Úkolovat právníka může pouze SVJ prostřednictvím statutárního orgánu SVJ a platba právníkovi musí proběhnout z účtu SVJ odsouhlasená pověřeným členem statutárního orgánu.

  Nelze zaúčtovat do nákladů SVJ platbu vlastníka právníkovi, protože SVJ není účastníkem účetního případu.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 16:05

  Bohužel informace lezou z tazatele jak z chlupaté deky :)

  Moje hypotéza, jak to momentálně chápu: SVJ vedlo soudní spor s vlastníkem. Vlastník soud prohrál a soud mu uložil uhradit náklady řízení k rukám advokáta zastupujícího SVJ. A tazatel se ptá, jaktože tyto peníze se nedostaly zpět do SVJ.

  Vložil IN (bez ověření), 11. Prosinec 2019 - 0:33

  I když SVJ žalovalo nebo žaloval VJ tak právní služby nejsou vykazovány. Pokud žaloval vlastník,tak právní služby se např. po dobu 3 let trvání sporu nikde v SVJ neobjeví? Právník je od správce.Můžete objasnit systém fungování? Správce platí právníkovi stálé platby (smlouva mezi správcem a právníkem) a správce si to inkasuje od SVJ formou fiktivních oprav? Právníkovi jdou za provedenou práci každý rok peníze (podle smlouvy se správcem) i když ještě nebyl vydán rozsudek.Zaplaceno má právník i správce každý rok (správce si ty náklady pro SVJ vyinkasoval formou oprav, které nikdo neodůvodní).Po třech letech navrhovatel uhradí právníkovi.Co udělá právník? Uhradí správci? Neříkejte mi, že to tam nevidíte 2× ty platby. V účetnictví se za 3 roky ukazují jen fiktivní opravy z dlouhodobých záloh, nic víc.SVJ mohlo snad dát plnou moc právníkovi, ale má SVJ smlouvu s právníkem?Nebo ji bude tajit?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".