Pravidla pro rozúčtování

Vložil Pub (bez ověření), 10. Listopad 2014 - 17:37 ::
Dobrý den, V prohlášení máme i tato „pravidla pro rozúčtování“:
Pravidlo č.1 – náklady na správu domu
Výše záloh na náklady spojené se správou domu a pozemku jsou stanovovány na základé ročního finanční ho rozpočtu nákladů na údržby a opravy společných částí domu a tvorby finanční rezervy, potřebné ke krytí nákladů za havarijní opravy, které nebylo možno za řadit do plánu oprav.
Pravidlo č.2 – náklady na výkon správy domu
Každý vlastník jednotky je povinen se podílet na úhradě nákladů za výkon správy domu , tj. za činnosti spojené se zajišťováním a organizaci výkonu správy.
Uvedená pravidla nebyla doposud nikdy změněna. Ale existují cca 3 usnesení (během 10 let existence SVJ) která ale jsou POUZE o výši částky (nejsou o žádném rozpočtu předpokládaných nákladů – pouze o částce)

Zajímalo by mne následující:
  1. Je prohlášení v části kde v něm stanovuje „tvorbu finanční rezervy“ vadné, když §15/1 žádnou zmínku o havarii nezmiňuje? resp. usensení o tomto neexistuje a jak Lake říká, SVJ si může založit fondů kolik chce ale vlastník není povinen je plnit, nebo jak se domnívám já: z jejich dosavadního plnění může ustoupit

  2. Pokud nebude každoročně opětovně odhlasováno usnesení o „ročním rozpočtu nákladů“ a „tvorbě finanční rezervy“ ze kterého vyplyne částka za 1m2 – musí vlastník nadále zálohy PROLONGAČNĚ platit?
    (1. Statutární orgán SVJ za to aby SE STARAL (tj. aby zajistitl právní titul v podobě usnesení) dostává 150.000 ročně. 2. z textu pravidla plyne tato skutečnost podle mne jednozdačně, ale třeba mi někdo vysvětlí, že ne …)

  3. Co je „výkonem správy domu? (v Prohlášení NIC dalšího není). Je jím náklad na odměnu výboru a správci (za zajišťování činností nebo třeba právní konzultace apod.) …analogicky podle §10/1/a nařízení vlády 366/2013 ?

  4. Jak lze zjistit, že pravidlo č.2 je řádně aplikováno? Jde to tak, že není li tento náklad uveden na každoročním vyúčtování služeb, znamená to že uplatňováno NENÍ a lze tento chybějící náklad považovat za potvrzující argument, že takové vyúčtování služeb je vadné?)
    Nyní tento „náklad“ nemám uveden v každoročním vyúčtování služeb, takže se domnívám, že je hrazen podle podílů, a vlastníci s malým podílem nepřímo (vlivem šlenriánské práce SVJ) „okrádají“ vlastníky s velkým podílem. (Jen v mém případě činí za dobu existence SVJ rozdíl skoro 5000 Kč

  5. Jak byste realizovali rozúčtování podle pravidla č.2? Např takto:
    (náklad na odměnu „správce“ + „výboru“) / („celkový počet vlastníků dle výpisu z KN v zúčt.roce“) ?
díky za rozmně zdůvodněné odpovědi

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.