Práva a povinnosti člena společenství

Vložil Míša (bez ověření), 7. Leden 2012 - 12:26 ::

Je mou morální povinnosti na daném portálu sdělit že že nejen povinnosti,ale i práva má člen společenství. A to zejména :

Účastnit se veškeré činnosti ale podílet se stanoveným způsobem na rozhodování shromáždění.

Obdržet vyúčtování příspěvků na výdaje spojené se správou domu (vchodu) a ,které byly poskytnuty na úhradu za služby,které byly poskytnuty na účet společenství.

Nahlížet do všech podkladů týkajících se činnosti společenství (sdružení vchoduů domů) a požádat na svůj náklad o pořízení kopie,opisu či výpisu z těchto dokladů.

Je mi známo, že v drtivé většině společenství danou podmínku plní, ale jsou zde i malé procento společenství, které dané stanovi neplní.

Vím, že jsou členové výborů společenství, kteří si své povinnosti plní a těm patří můj obdiv.

Míša

  • právo na informace
  • práva vlastníka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 9. Leden 2012 - 13:06

No ale to už je od doby účinnosti zákona o vlastnictví bytů. Takže nic nového. A některá práva směřují ke správci, účetnictví. A je to na vlastnících, co dovolí.

Vložil Míša (bez ověření), 10. Leden 2012 - 12:19

Máte pravdu svjmt, že účinnost zak. 72/1994 je již v platnosti dlouho, ale stále se některé Společenství jimi neřídí. Je mi jasné, že výbor může uzavřít mandátní smlouvu ze správcem, ale nezbavuje se povinnosti při správě cizího majetku vůči vlastníkům. Ale v Olomouci to nijak neplatí. Tím nechci říci, že všechna Společenství se tak chovají. Vše záleží na charakteru daných osob. I státní orgány mají stejný názor a proto schválili etický kodex.

Míša

Vložil E (bez ověření), 8. Leden 2012 - 12:32

Díky za připomenutí, že má člen SVJ také nějaká práva. U nás to od samého počátku neplatí a náš výbor a hlavně předseda se chová tak, jako by on byl výlučným majitelem nás všech a dle toho se nadřazeně a arogantně chová. Není možné se u nás dostat k čemukoli! Slušně se chová jen k těm co po něm nic nepožadují a nezajímají se o hospodaření. Je tu většina starších a tudíž věřících/nebo bojících se/ lidí, tak není možné s tím cokoli dělat. Zbývá jen soud, který se chystám podat. Již jednám s právníkem.

Vložil Míša (bez ověření), 9. Leden 2012 - 8:05

pane,paní E: máte naprostou pravdu. A hlavně se nenechte zastrašit. To samé je v našem Společenství i tak se chová nejen předseda, ale celý výbor Společenství. Tací lidé na to spoléhájí a umí zastrašovat starší lidé a spoléhat že se bojí.

Míša

Vložil E (bez ověření), 9. Leden 2012 - 21:17

To víte, že mě zastrašují, poškozují můj majetek a vyhrožují, ale já se nebojím, doufám, že vše dotáhnu do zdárného konce. Jsou udělána patřičná opatření a to mohu sdělit i když naše předsednictvo to tady čte. Ještě bude ze všeho někomu dost horko…a klidně mě můžete mínusovat a vymazat! On si totiž někdo myslí, že je stále doba minulá a to se velice plete!!!

Vložil Míša (bez ověření), 10. Leden 2012 - 8:19

Dobrý den. držím vám palce a mnoho úspěchů ve vašem právním jednání. Že mínujují je jen to, že se bojí podívat pravdě do očí. Možná je to tím, že do výborů se nacpali totalitní jedinci. A že Vím o čem je řeč.

Míša

Vložil E (bez ověření), 12. Leden 2012 - 20:46

Míšo děkuji za držení palců a máte pravdu, že jsou ve výborech totalitní jedinci a stále si vedou, jak za minula. Koukám, že na tom takto nejsme sami. A že nikdo nic nesvádí na totalitu, jak tady někdo píše, je nad slunce jasné každému. Když výbor vykřikuje i na chodbě domu ty své totalitní názory, tak si každý může udělat názor sám. Jsou to manipulátoři stále s pořád!!!!!

Vložil AnonymoussN (bez ověření), 10. Leden 2012 - 8:25

Míšo, nepleťte si společenství s politickou stranou. Společenství funguje podle zákona o vlastnictví bytů. Když tak nefunguje, je to vina vlastníků bytů, ne nějaké totality.

Vložil Pamětník (bez ověření), 10. Leden 2012 - 8:48

To Míša asi nepochopí, jako nechápe, že se jejich společenství neskládá ze samostatných sdružení vchodů.

Vložil Míša (bez ověření), 10. Leden 2012 - 12:07

Nikdy jsem netvrdil, že nejsme Společenství ,ale že máme dle platných stanov strukturu Společenství. Já jsem hned pochopil, ale předsedkyně výboru, to trvalo skoro půl roku.

Rozdíl SVJ – SVBJ:

SVJ = hospodaření vůči domu SVBJ = hospodaření dle smostatných sdružení vchodů (většší práva vlastníků jednotak- podílové vlastnictví)

Míša

Vložil Martin S. (bez ověření), 9. Leden 2012 - 12:32

My máme to samé v bytovém družstvu s představenstvem, lidi se bojí, repektive vůbec neznají stanovy. Je nás jen pár, kterým to není jedno ale nemáme šanci s tím pohnout. Je to smutné.

Vložil Míša (bez ověření), 9. Leden 2012 - 18:07

pane Martine šance umírá poslední. Zjistěte si ve Stanovách Společenství, práva a povinnosti členů daného Společenství.

Míša

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".