pračky ve skladu u nebyt.prostoru

Vložil ik (bez ověření), 6. Červenec 2019 - 23:34 ::

Máme v našem SVJ kromě bytů i 2 nebytové prostory – obchody. Před cca 2 lety došlo k prodeji jednoho obchodu, a ten ve sklepních prostorách vlastní 2 místnosti, které dosud byly využívány jako sklady. Nový vlastník provedl v obchodě- nyní potraviny (v přízemí) stavební úpravy – tak to alespoň je uváděno v kolaudaci. Nyní jsme náhodou zjistili, že v jedné místnosti ve sklepě má umístěny 2 pračky, které zřejmě využívá (u nich stojí prací prášky, aviváže). Elektřina je vedena zřejmě prodlužovacími šňůrami z přízemí obchodu (alespoň tak to vypadalo na první pohled, zásuvka u praček není), zřejmě nemá správné připojení k síti, zda je součástí připojení nějaký jistič jsme neviděli. Jak má vyřešen odtok vody jsme zatím také nezjistili, přívod je zřejmě také napojen z přízemního obchodu. Máme obavy, aby nedošlo ke zkratu na elektrickém přívodu a nedošlo k požáru. Jaké možnosti má SVJ prověřit toto v soukromém prostoru vlastníka? Umíte někdo poradit. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Leukocit (bez ověření), 21. Červenec 2019 - 9:29

  Kdo má obavy, vy jednáte za výbor? Pokud prodlužka neprochází společnou prostorou, tak vám do toho defakto ani nic není.

  Pokud prochází společnými prostorami, pak už sám ten fakt nemůže zůstat trvale.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".