použití litinových radiátorů

Vložil Jana Čermáková (bez ověření), 31. Květen 2011 - 9:23 ::

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jsou zkušenosti při zavedení plynu s použitím starých litinových radiátorů. Dají se použít a mají dobrou výhřevnost nebo je lepší při zavedení plynu použít nové radiátory? Děkuji Čermáková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 31. Květen 2011 - 12:15

  Jakou vidí tazatelka spojitost mezi zavedením plynu a radiátory v bytech? Uniká mi jakákoliv souvislost.

  lake

  Vložil Jana Čermáková (bez ověření), 1. Červen 2011 - 13:26

  Dobrý den lake, spojitost mezi zavedením plynu a radiátory v bytě nebo domě spočívá s rekonstrukcí v případě, že jsme dosud topili uhlím a dřevem a nyní chceme přejít na topení plynem. Proto jsem se ptala zda je použití starých litinových radiátorů možné a jaké jsou s tím zkušenosti.

  Vložil Radik & Lipovica (bez ověření), 3. Červen 2011 - 0:46

  …za nás „oba“ Vás musím informovat, vztah mezi „typem radiátoru“ a „typem kotelny“ je stejná jako mezi „STA“ a „úklidem chodeb“. Proto Vám doporučujeme vyměnit Vaše staré typy radiátorů, protože mohou být následně plynem zevnitř silně narušeny. Litina se totiž po vpuštění plynu bude nacházet ve stavu austenitické smrti a je jen otázkou času kdy to Vás to ohrozí na životě.

  Prosím nenechte se splést p.Topičem – nemá pravdu pokud tvrdí že cit.: „Litinové radiátory jsou nesrovnatelně kvalitnější…levé plechové radiátory…“. Jsou pouze těžké a křehké. Při použití „pravých plechových radiátorů“ je životnost na procházející plyn stejná (nebojím se však říci: podstatně vyšší)

  s pozdravem Radik & Lipovica

  Vložil RadekV, 3. Červen 2011 - 6:20

  ta paní se slušně zeptala a vašemu ctěnému humoru nebude rozumět.

  Vložil Topič (bez ověření), 31. Květen 2011 - 10:14

  Litinové radiátory jsou nesrovnatelně kvalitnější (a dražší) než levé plechové radiátory.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".