Potřebuji radu

Vložil Relmur, 19. Srpen 2019 - 17:12 ::

Potřeboval bych poradit s následujícím problémem. Člen SVJ řádně nepečuje o svůj byt. Již několik měsíců mu někde protéká v koupelně voda a vytápí nejen byt pod ním, ale i společnou chodbu. K řešení se nemá, vždy jen slibuje, že si to nechá opravit a podobně. Do bytu mne (jako předsedu SVJ) odmítá vpustit, přestože jsem mu nabídl, že zjistím co teče a zajistím firmu na opravu. Potřeboval bych radu, jak postupovat, na koho se obrátit nebo jak ho donutit provést opravu? Už si nevím rady.

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jakub 272c49 Novák (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 0:56

  Já si myslím, že seznamsvj ty informace o SVJ odněkud stahuje...

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Srpen 2019 - 12:57

  k řešení nebo umožnění řešení. Je otázkou jestli je vada na společné části nebo v bytovém rozvodu popř. napojení spotřebiče (např. pračky). Zajímat by se také mohl majitel bytu, který je vyplavován. Se divím, že to neřeší.

  Vložil Petr, 20. Srpen 2019 - 15:53

  Pokud jste jako předseda připustil a schválil i svým hlasem stanovy, kde se nepopisuje „havárie“, tak to je špatně. Pokud ve stanovách „zpřístupnění bytu v případě havárie“ máte, postupujte dle stanov. Když vás ani řemeslníka do bytu nevpustí, tak to opravdu nevím, zda naše legislativa (z parlamentu) na to pamatuje.

  A nemyslím si, že je rozdíl v havárii na společných částech nebo na odbočném bytovém rozvodu.

  Je jistá možnost, že by problém byl nikoli v bytě „nad“, ale někde „mezi byty“. Protože ale píšete o společné chodbě, rozumím tomu tak, že mu to teče z předsíně na společnou chodbu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".