Postup při odkoupení podkrovi

Vložil Katerina (bez ověření), 1. Září 2021 - 12:46 ::

Dobrý den. Přítel koupil byt v domě, kde jsou dohromady 4 vlastníci bytových jednotek. V bytovce máme velké podkroví, které spadá do společných prostor. Rozhodli jsme se , ze bychom chtěli půlku odkoupit a rozšířit si tak náš byt. Všichni s tím v domě souhlasí. Jaký je tedy postup? Předem děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ppp (bez ověření), 1. Září 2021 - 14:11

  … já bych volil Smlouvu o výstavbě, sepsanou ovšem odborníkem

  Vložil Káďa (bez ověření), 2. Září 2021 - 9:16

  Předtím bych měl souhlasy s cenou (podklady pro smlouvu) raději písemně, aby si nedělala zbytečně ta smlouvaový stavbě, která nebude asi levná…

  Vložil MartinII, 4. Září 2021 - 9:27

  Dle jednoho blogu o půdních bytech z 30.4.2019

  Smlouva o výstavbě

  Půdní prostor jako takový nelze jednoduše prodat – pokud půdní prostor není veden v katastru nemovitostí jako samostatná jednotka. Půdní prostor je většinou vymezen jako společný prostor BD a jedinou možností, jak jej „prodat“, je uzavření Smlouvy o výstavbě. V praxi se tedy běžně používá v souvislosti s výstavbou nových bytů v již existujících bytových domech.

  Smlouva o výstavbě je použitelná za různých okolností, nejčastěji se používá v souvislosti se změnou již dokončeného domu, kdy vzniknou nové jednotky.

  pozn.: U delší citace z blogu mi hlásí web (už od pátku !!!)

  „The comment you posted has been flagged as potential spam. It will not be visible until the site administrator has a chance to review it“

  Vložil Školák (bez ověření), 4. Září 2021 - 10:16

  „pozn.: U delší citace z blogu mi hlásí web (už od pátku !!!)“ (Vložil MartinII, 4. Září 2021 – 9:27)

  Klid, to mě tu hlásí opakovaně taky.

  Je to součást zdejšího folkloru, aby bylo veseleji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".