Poštovní schránky

Vložil Veronika (bez ověření), 30. Listopad 2021 - 20:12 ::

Dobrý večer, z fondu SVJ jsme nechali koupit a instalovat nové postovní schránky. Klíčky byly ponechány ve schrankách k výběru a odebrání. Bohužel se jedné bytové jednotce za celé 2 měsíce nepodařilo klíčky vyzvednout a ty zmizely. Paní v domě bývala a procházela denně…přesto nebyla schopna si klíčky vzít. Ostatní majitelé své schánky a klíče mají. Paní sousedka....., problematická, nyní žádá zhotovení náhradních klíčů na náklady svj. S čímž nesouhlasíme. Jak byste, prosím, reagovali? Děkuji

  • doručování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Problematická sousedka (bez ověření), 2. Prosinec 2021 - 16:43

„Paní sousedka....., problematická“ (Vložil Veronika (bez ověření), 30. Listopad 2021 – 20:12)

Paní Veroniko,

napadlo Vás, že problematický může být případně někdo jiný než Vaše paní sousedka?

Vložil Účetní (bez ověření), 2. Prosinec 2021 - 13:27

„z fondu SVJ jsme nechali koupit a instalovat“ (Vložil Veronika (bez ověření), 30. Listopad 2021 – 20:12)

Možná byste se měli obrátit na účetního. Ono je hezké spravovat dům svépomocí, ale různé odobrné činnosti (v tomto případě účetnictví) mají svá pravidla, která neodborník (v tomto případě ne-účetní) nezná a tudíž nedodrží.

Vložil Justitianus, 1. Prosinec 2021 - 12:39

Jako problematické se mi spíše jeví chování členů výboru, kteří prostě nechali klíčky ležet volně přístupné v neuzamčených (!!!!) schránkách. To jste tedy ve vašem SVJ „slušnej oddíl“.

Doručovat je možné adresátovi vložením do poštovní schránky označené jménem adresáta v místě kde se obvykle zdržuje (nebo v místě jehož adresu sdělil SVJ). Zásilka se považuje za doručenou okamžikem kdy se dostala do sféry dispozice příjemce. To platí pro dopisy i jiné listiny, a také například pro doručení klíčů od poštovní schránky.

Otázka je zda poštovní schránka byla v době vložení klíčů označena jménem adresáta. Pokud ne, pak jste nemohli nic řádně doručit do jakési anonymní (neoznačené) schránky.

I v případě že schránky byly řádně označeny jmenovkami, je to totéž: Vlastník bytu začíná novou schránku užívat teprve v okamžiku kdy od ní převzal klíče. Ty jste mu ale nikdy nepředali. Je otázka proč jste klíče vkládali do odemčených schránek, namísto abyste je předali vlastníkům jednotek přímo, prokazatelně a proti podpisu. Z neuzamčené schránky mohl kdokoliv klíče vzít, třebas jen pár hodin po tom co jste je do schránky údajně vložili. Že ty schránky jsou odemčené jste museli vědět, jinak byste do nich ty klíče nevkládali.

Přiznejte si, že za ty komplikace s klíči jsou odpovědní lehkomyslní členové výboru.

Justitianus

Vložil Sekretářka (bez ověření), 30. Listopad 2021 - 22:06

„Jak byste, prosím, reagovali?“ (Vložil Veronika (bez ověření), 30. Listopad 2021 – 20:12)

Vydala bych jí klíč od její schránky proti podpisu.

Vložil člensvj (bez ověření), 1. Prosinec 2021 - 17:18

presne tak, kvuli kopii klicku pro jednoho udajneho kverulanta za par desetikorun tady hrotit tema mi prijde ponekud absurdni… kverulantem se stava SVJ…

Vložil Petr, 2. Prosinec 2021 - 6:59

„Klíčky byly ponechány ve schrankách k výběru a odebrání. .. se jedné bytové jednotce za celé 2 měsíce nepodařilo klíčky vyzvednout a ty zmizely. Paní v domě bývala a procházela denně… přesto nebyla schopna si klíčky vzít. Paní ..... nyní žádá zhotovení náhradních klíčů na náklady svj“

Otázky:

Jak se paní dozvěděla,

  • že si má klíčky vyzvednout ?
  • která schránka je její ?

Konstatování:

  • SVJ nemůže dokázat, že klíčky ve schránce byly
  • SVJ by muselo pochopitelně vyměnit i zámeček, protože klíček od předmětné schránky někdo má
  • děláte problémy kvůli malé částce za klíčky vč. nového zámku

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".