Poplatky za zápis do OR

Vložil SVJ Žacléřská Kbely, 12. Únor 2014 - 12:27 ::

Včera při podání návrhu na zápis přikázané změny názvu do OR jsem byla požádána o 2000 Kč – každá změna je od 1.1.2014 zpoplat­něna touto částkou. Prvozápis SVJ 6000. Jsme tedy na úrovni podnikatelů a výdělečných obchodních společností, ačkoliv podnikat ani mít zisky nesmíme. Je pravda, že OR vydělá, SVJ, která nemají správný název je hodně. Když jsem se ptala, proč SVJ není na úrovni spolků, protože má charakter spolku a ne obchodní společnosti, -spolky platí 1000 Kč-, odpověď byla, že jim nic takového ministerstvo nesdělilo. Pro mne je to velmi překvapující, nevím, jak Vám, ale nějak mi tato novinka v médiích ušla. L. Kupková, předsedkyně

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavlík (bez ověření), 13. Únor 2014 - 6:39

  Domnívám se, že můžete mít zisky, proč byste nemohli?? A přikláním se k názoru, že název nemusíte měnit. A protože jsme také poslali k založení nové stanovy, čekáme, kolik budou chtít peněz – zatím je po nás nechtěli..

  Vložil P.V., 13. Únor 2014 - 8:20

  A ani je chtít nebudou. Pouhé vložení listiny do sbírky listin zpoplatněno není.

  P.V.

  Vložil Pavel, 13. Únor 2014 - 0:19

  Kalouskova vláda daně zvyšovala transparentně (např. DPH) a skrytě (např. citované poplatky).

  Za svinstvo považuji, že stanovila povinnost všem osobám zapsaným ve veřejných rejstřících upravit zápisy (např. stupidní požadavek na počet členů orgánů) a zároveň tyto vynucené zápisy zpoplatnila. Že u některých i zvýšila poplatek za zápis už ponechávám stranou. U SVJ z 0 Kč na 2 000 Kč. Při 55 000 SVJ to už něco hodí.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil VV (bez ověření), 12. Únor 2014 - 17:13

  Dobrý den, nedávno jsem byla na školení. S platností od 1.1.2014 došlo k vyčlenění SVJ z neziskových organizací a jsou brány jako podnikající subjekt. Viz. zákon o dani z příjmu §17a – dnes jsou neziskovky nově nazvány veřejně prospěšný poplatník a to SVJ už není.

  Vložil AN (bez ověření), 13. Únor 2014 - 8:00

  Paní VV, vysvětlil Vám ten školitel, v čem SVJ podniká?

  Vložil VV (bez ověření), 13. Únor 2014 - 8:40

  doposud v zákoně nikde nebylo pevně podepřen a vysvětlen pojem „nezisková organizace“ nový zákon nazývá tyto subjekty veřejně prospěšný poplatník viz. ZoDP §17a SVJ nepodniká, ale bere se, že jediný příjem který by fakticky mělo byl úrok z b.ú. a ten bude zdaněn srážk. daní ve výši 19%. pokud bude SVJ mít jen tento zdroj příjmu DPPO podávat nebude. bude-li mít jiné příjmy – např. z nebytových prostor, úroky z prodlení apod. bude muset zdaňovat. v ZoDP je v §38mc uvedena výjimka z podání i tzv. oznamovací povinnosti pro SVJ a veřejně prospěšné poplatníky.

  Vložil VV (bez ověření), 13. Únor 2014 - 9:38

  Chápu, to ale není žádné novum. Daňové přiznání, ve kterém vykazujeme nulovou daň podáváme již několik let. Nahoře to skutečně řídí,organizují a školí odbornící.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 12. Únor 2014 - 17:38

  Můžete uvést, kdo Vás školil, ať se mohou ostatní vyhnout všem školením, která pořádá dotyčný mudrc?

  Vložil VV (bez ověření), 12. Únor 2014 - 23:10

  nevím co se Vám na mé odpovědi nelíbí, a bagatelizujete ji. ráda si vyslechnu Vaši srozumitelnou odpověď na dotaz tazatele

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 13. Únor 2014 - 9:08

  Paní VV, pokud jste se ptala mne, tak mně se nelíbí to, co jste napsala výše:

  „Dobrý den, nedávno jsem byla na školení. S platností od 1.1.2014 došlo k vyčlenění SVJ z neziskových organizací a jsou brány jako podnikající subjekt.

  Kdyby byla SVJ považována za podnikatelské subjekty, muselo by být jejich účetnictví vedeno podle vyhlášky pro podnikatele. To je nesmysl. SVJ nejsou a nebudou podnikatelskými subjekty. Proto jsem chtěla vědět, kdo takové věci školí, aby návštěvníci portálu věděli, kterým školením se mají vyhnout.

  Vložil § (bez ověření), 12. Únor 2014 - 17:28

  To je přece jasné, bezmoci vymysleli, že Společentví dodává vlastníkům služby, čímž vlastně podniká a má zisk. Už je to tady, je potřeba začít od společenteví vybírat daně z příjmu. Ať žije český absurdistán.

  Vložil tazatel. (bez ověření), 12. Únor 2014 - 16:14

  O jskou přikázsnou změnu názvu jde?

  Vložil lake, 12. Únor 2014 - 15:57

  A proč zbytečně měníte název SVJ? Nezachovala jste se jako řádný hospodář, vyhazujete peníze vlastníků oknem.

  lake

  Vložil vlk (bez ověření), 17. Únor 2014 - 9:09

  vždyť je uvedeno – přikázané změny názvu. přesně si to nepamatuji – dá se dohledat, ale v názvu SVJ musí být tuším výslovně „společenství vlastníků“, což ne všechna mají, na veškeré změny jsou tuším 3 roky. naše SVJ už to v názvu má a taky máme vlastní stanovy schválené shromážděním, takže nic měnit nemusíme.

  Vložil SVJ Žacléřská Kbely, 17. Únor 2014 - 10:38

  Náležitosti stanov – uvedeno v literatuře „Bytové spoluvlastnictví v novém občanském zákoníku“, komentář – Kabelková/Schödel­bauerová, str.305. Název společenství…podle §1200 odst.2 NObčZ. musí obsahovat slovo „společenství vlastníků a označení domu, pro který společenství vlastníků vzniklo“. Stanovy společenství vlastníků tedy musí obsahovat min. náležitosti stanovené v § 1200 NObč.Z, jimiž jsou název obsahující slovo „společenství vlastníků“ atd. Do tří let musí být uvedeno do souladu s NObčZ, takže žádné zbytečně vyhozené peníze to nejsou, pokud jsme to udělali. Ledaže by v průběhu let snížili poplatky. SVJ Žacléřská 1040

  Vložil lake, 17. Únor 2014 - 13:08

  Paní Kupková, kdybyste si přečetla NOZ, zjistíte, že pouze právnická osoba SVJ(2012), vznikajíci nově podle NOZ od dne 1.1.2014, má povinnost mít v názvu označení „společenství vlastníků“.

  Pokud nemyslíte vlastní hlavou a řídíte se podle nesmyslů, které autorky K + S napsaly, pak děláte nesprávná rozhodnutí. Ještě že obě dámy neuvedly do své knihy, že předseda každého SVJ je povinen odcestovat do Prahy a skočit do Vltavy z Karlova mostu. To by byla hladina plná utopenců až do Hamburku …

  lake

  Vložil Pavel, 17. Únor 2014 - 10:46

  Já se řídím § 3042 druhá věta a nehodlám název měnit.

  Již se připravuje novelizace NOZ a ZOK, aby se připravili změny největších hloupostí, které tam vláda pana Kalouska napáchala.

  MF si již od odborné veřejnosti vyžádalo návrh novelizací daňových zákonů, které by zjednodušily daňový systém bez dopadu na státní rozpočet. Očekávám tuto iniciativu i od MS.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".