poplatky za společnou anténu

Vložil Misak (bez ověření), 4. Květen 2022 - 17:04 ::

Dobrý den, je povinost člena SVJ platit poplatek za společnou televizní anténu, i když jí údajně nepoužívá a má vlastní příjem přes kabel? Ve stanovách máme povinnost SVJ zajištění příjmu TV a rozhlasu do všech bytových jednotek a také rozůčtování poplatku za příjem STA všem bytovým jedntkám stejnou měrou. Děkuji, MIchal Kočí.

  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil @ (bez ověření), 5. Květen 2022 - 12:32

Samozřejmě, že pokud se anténa pořídila z peněz, které skládají vlastníci, tak je to jejich anténa a žádná povinnost poplatku neexistuje. To vás jenom někdo zblbnul. Platíte taky poplatek za to, že když vcházíte do domu používáte dveře? Něco jiného je, když anténa má jiného vlastníka.

Vložil Justitianus, 4. Květen 2022 - 17:58
  • Misak napsal: „… je povinost člena SVJ platit poplatek za společnou televizní anténu …?“

Ne! Žádná taková poplatková povinnost neexistuje.

SVJ má ze zákona pouze právo rozúčtovat na vlastníky jednotek náklady na poskytování služby „příjem rozhlasového a televizního signálu“ podle zákona č. 67/2013 Sb.. Pokud to někdo nazývá „poplatek“, pak se mýlí.

Výši skutečně vynaložených nákladů za zúčtovací období je SVJ povinno prokázat na výzvu příjemce služby. Náklady na službu se ve vašem domě rozúčtují stejnou částkou na každou jednotku, bez ohledu na to zda vlastník jednotky využívá nebo nevyužívá tuto možnost.

Justitianus

Vložil Hubert (bez ověření), 5. Květen 2022 - 13:55

Spis by bylo vhodne se zeptat co se za tim poplatkem skryva

Obecne vystavba ci oprava se hradi z jinych penez … FO

Do teto polozky se vetsinou uctuji sluzby antenich firem, kteri drzi tzv nejaky nepretrzity servis s naslednou pripadnou opravou v pripade poruchy anteny.

Kdysi to byla velmi oblibena sluzba, hlavne pro anteni firmy. U nas jsem po vyhodnoceni dlohodobeho servisu, poctu vyjezdu tuto sluzbu zrusil, vypovedel.

Vetsinou staci pravidelna udrzba, ci kontrola, pripadne havarijni opravy firmy stejne provedou a nepotrebuji u toho reakci v radech nekolika hodin.

Dale je pravdou ze u nas STA pouzivaji asi 3 lidi, kteri si muzou poridit domaci anteny, ostatni maji kabelovky a satelity

tzn je splnen pozadavek zajistit.

Vložil janica, 9. Květen 2022 - 19:36

Taky jsem přemýšlela, co to je za poplatek nebo služba. Máme STA a společný satelit. Někteří mají kabelovou televizi. Asi před 3 léty jsme nechali opravit STA, posílil se signál, jinak nám nedělá nikdo servis, jen v případě poruchy zavoláme firmu na opravu. Ten poplatek se možná platil před 35 a více léty, když jsme byli BD.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".