Poplatek za anténu na střeše

Vložil aleš, 14. Září 2017 - 19:38 ::

Mám prosím dotaz na téma, které se tu diskutovalo, ale nenašel jsem přesnou odpověď. V našem domě jsou BJ a jeden malý nebytový prostor (sklep necelé 2m2), jehož vlastník je členem SVJ. V tomto nebytovém prostoru je umístěno zařízení pro poskytování internetu (switch atd. nejsem odborník)vlastníkům BJ v domě, ale i jiným „odběratelům“ za úplatu. Součástí této jednotky dle prohlášení vlastníka jsou i rozvody do bytů, včetně zásuvek. Na střeše je umístěna anténa pro příjem datového signálu. Jednotka má vlastní elektroměr. Otázka zní: Má SVJ právo požadovat poplatek (nájemné) za umístění antény na střeše? Děkuji předem za odpovědi. Aleš

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Tom888 (bez ověření), 8. Červen 2021 - 12:27

  Také jsme hledal odpověď kolik by měl poskytovatel platit do SVJ za anténu na střeše, bohužel neúspěšně a odkazy na témata z roku 2011 a 16 si myslím že jsou dnes trochu mimo. Byly by fajn jasná odpověď. Za anténu na cihlovém domku SVJ kde je sdílená anténa cca pro 20–25 okolních domů s 1–6ti byty, je běžný poplatek 5.000Kč měsíčně. V našem SVJ má předseda internet zadarmo a je ticho po pěšině a to se mi nelíbí. Chci jít ven s návrhem na změnu ale nemám tušení co je běžná taxa.

  Díky za normální podveď :-)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 8. Červen 2021 - 12:53

  to není běžný poplatek, protože většina poskytovatelů střechy se zaraduje, že dostanou za umístění antény net zadarmo, a nějakej příjem ještě brát je ani nenapadne.

  Vložil Justitianus, 10. Červen 2021 - 9:47

  Radka2222 napsala naprostý nesmysl.

  • Poskytovatelé střechy jsou VŠICHNI spoluvlastníci do­mu.
  • Pokud by VŠICHNI dostali internet zadarmo, pak by to byl výborný kšeft: provider by umístil anténu zdarma, natáhl by v domě dráty do bytů zdarma, a pak by všem poskytoval připojení zdarma.

  Radko, probuďte se. Pohádka v telce už skončila.

  Justitianus

  Vložil MartinII, 15. Září 2017 - 19:50

  Málokterý problém tady ještě nebyl diskutován. Myslíte, že ten váš patří mezi nediskutované ?

  Hledejte např.

  www.portalsvj.cz/…-strese-domu

  www.portalsvj.cz/…-strese-domu

  www.portalsvj.cz/…ese-domu-svj

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".