Pojistná událost SVJ - nárok majitele garáže

Vložil Ilona Orlíková (bez ověření), 11. Prosinec 2021 - 14:49 ::

Dobrý den, v domě jsou 2. patra a pod domem garáže, vše ve vlastnictví, garáž patří k bytu. Praskly odpady, voda promočila zdi v garáži. Pojišťovna vyplatila na příčinu události 5000,–, tzv. paušál (výpočet byl z faktury za opravu 15500,–- výměnu odpadů celé stoupačky + 1. byt dodal účty za bourání a kachle 2600,– + 2. byt dodal výpočet nákladů bez dokladů 3100,–), dále pojišťovna vyplatila 1960,– na potrubí a 9700,– na vytopenou garáž, zhruba celkem Kč 16 600,–. V garáži se bude po vyschnutí opravovat strop (bylo strženo zateplení kolem odpadu, které je po celém domě na stropech) Mají majitelé bytů a garáže nárok na nějakou část pojistného plnění?

Děkuji.

  • pojištění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 11. Prosinec 2021 - 16:14

Přečtěte si prohlášení vlastníka.
Přečtěte si pojistnou smlouvu.

Podle § 1183 platí, že při poškození jednotky prováděním prací [při údržbě, opravě, úpravě, přestavbě či jiné změně domu nebo pozemku, o nichž bylo řádně rozhodnuto, jsou-li prováděny uvnitř bytu], nahradí vlastníku jednotky škodu společenství vlastníků jednotek.

Pokud jste utrpěl jinou škodu na jednotce, nastudujte si obsah pojistné smlouvy, zjistěte kdo je pojistník a kdo je pojištěný. My neznáme obsah té smlouvy. Možná že pojistka kryje jen škody na společných částech …

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".