Podezření na zpronevěru ze strany předsedy BD

Vložil Ivana Kartelská (bez ověření), 15. Leden 2017 - 0:15 ::

Dobrý den,

jsme členové BD a máme podezření, že předseda zneužívá společné finance, nikomu nedal vyúčtování služeb za rok 2015 a vypadá to, že prodává přes plné moce byty v BD a profit jde na jeho účet. Co s tím můžeme dělat? Máme jít na policii? Sousedi jsou k tomu vlažní a nechtějí se o dění v domě vůbec starat. Kontrolní komise neexistuje.

Pokud by opravdu se naše podezření potvrdilo, hrozilo by, že by mohlo dojít ke zrušení družstva? A nese předseda hmotnou odpovědnost za způsobenou škodu nebo účetní ztrátu by museli zaplatit všichni družstevníci?

Díky za odpověď.

Ivana Kartelská

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 15. Leden 2017 - 17:16

  Domníváte se Ivano, že jde o zpronevěru, trestné jednání? Hajdy na P ČR, soud. KK není povinná a jaké má možnosti? Je něčím předseda povinen? Proč to nepožadujete, nevymáháte? Znáte normu o BD?

  Vložil anonnn (bez ověření), 15. Leden 2017 - 3:45

  Jak prodává byty v domě přes plnou moc, tomu nerozumím. Kdo mu dává plnou moc, aby prodával nějaké byty. Komu patří byty v domě Tam zjistíte, zda má byt nového majitele. Pokud by předseda prodával byty, musely by být vymezené jednotky v domě, tj. jednotky by se převáděly do vlastnictví. Vy máte v domě nové sousedy? Tak se jich zeptejte, co si vlastně koupili, kdo jim byt prodal a na kam, komu zaplatili peníze. Pokud nemáte informace nikam nechoďte, stejne s vámi na policii vyrazí dveře. Musíte zjistit, co se vlastně děje, musíte mít objektivní a pravdivé informace, ne domněnky.

  Vložil Taisa, 15. Leden 2017 - 12:29

  Také se dá prodat/koupit členství v BD, se slibem, že se budou byty převádět do OV. Možná to bude tento případ? Ovšem také mi není jasné, kdo by dával předsedovi ty plné moci. To by musel zfalšovat plné moci od všech členů družstva?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".