Pneumatiky v bývalé strojovně výtahu.

Vložil Vladimír Novák (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 17:07 ::

Dobrý den prosím o radu. V technickém podlaží našeho domu, tedy ve sklepě máme strojovnu výtahu. Tedy bývalou. Výtah máme nový a strojovna je místnost, ve které není již nic ke starému výtahu. Vše bylo demontování a odvezeno, včetně veškerých elektrických zařízení . Je tam pouze světlo na stropě. Máme tam uložené pneumatiky ke svým autům. Teď jsme se o požárního technika dozvěděli, že tam ty pneumatiky nesmí být. Prý je to součást únikové cesty a ještě se ohání nějakým zatížením kg/m2. Nevyznáme se v tom, ale tento jeho požadavek se nám nezdá. Navíc vstup do sklepa je nahoře opatřen mříží, která je zamčení a dveře do bývalé strojovny jsou plechové. Můžete mi prosím poradit jak máme postupovat a jestli má ten technik vůbec pravdu? Je to v nějakém zákonu nebo vyhlášce? Děkuji Vám za odpověď. V.Novák Praha 8

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Red Eye (bez ověření), 3. Listopad 2019 - 13:33

  Dobrý den, jediný kdo Vám může poskytnout nejsprávnější názor na problém je Hasičský záchranný sbor. Tam najdete odpověď. Vyhledejte svoji místně příslušnou stanici HZS-pro Praha 8 je HS-3 Holešovice a zeptejte se tam. A až tam dostanete odpověď hoďte ji sem. Díky Standa Blábol

  Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 13:17

  Zajímava kombinace.

  Pozvete si požárního technika, který by hlavne mel vychazet z PBR, který nektere domy vůbec nemůžou dohledat.

  Pozarne bezpečnostní reseni, zkráceně PBŘ, je nedílnou součástí každé projektové dokumentace stavby, a to i vcetne vypoctu pozarniho zatizeni a stupne pozarni bezpecnosti. Dále PBR stanovije i povinnosti. Nektre kontroly v bytovem dome nemusi provádět pozarni technik, ale staci pouze kontrola nejakeho clena vyboru – napr. kontrola pruchodnosti pozarnich unikovych prostoru.

  PBR vam říká co můžete a co ne. Pozarni technik pak kontroluje plneni této směrnice.

  Nekdy je spravne polozena otázka … OK, a zajakych podmínek muzem uvedene pneumatiky skladovat a v jakých množstvích a v pripade potřeby pak lze PBR i upravit

  Co se tyce skladovani ve strojovne vytahu, tak na vytahy je specialni norma … a většinou v návodech je veta … Prostory nalezejici k vytahu nesmi byt vyuzivany k jinemu ucelu napr.skladováni jinych predmetu, vedeni elektrickych rozvodu, potrubi a pod.. i když take jsem se v praxi setkal s výjimkami, kdy to za určitých technických opatreni mozne je.

  Vložil Marina (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 14:20

  „jsem se v praxi setkal s výjimkami“

  Kdo tyto výjimky povoluje? Oznámila jsem hasičům porušení ČSN, nijak to neřešili, jenom napsali, že ČSN porušena není. Žádnou výjimku neudělili.

  Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 14:33

  Pro hasice je strojovna vytahu pouze samostatnym pozarnim usekem, který musí splnovat ustanoveni PBR, nic jiného je nezajima.

  Vytah, vcetne prislusenstvi, jako takovy je vyhrazene zarizeni, které podleha jinému statnimu dozoru.

  Z vašeho dotazu jsem pochopil, ze vy jste ve skupine, kterou uvedene skladovani irituje.

  Osobne bych spis podporoval ty co prostory využívat chteji, třeba i za uhradu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".