Plyn v budovách

Vložil Truhlář, 8. Červenec 2015 - 6:59 ::

Dobrý den ,při revizi plynu v bytě požaduje technik výměnu uzavíracího kohoutu před plyn.spotřebičem vč,flexibilní hadice.Obojí bylo instalováno před 10ti lety. Co se týče hadice nemám námitek,většinou je zde „životnost 10 let“.U plyn. uzávěru nevím /plyn kohout se žlutým křidélkem/.Normu TPG 704 01 nemám a ani nevím jestli to řeší. Děkuji za radu. Truhlář

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Plynař (bez ověření), 9. Červenec 2015 - 12:14

    TPG 704 01 si vygůglíme na netu. Ale je to zbytečné, protože s revizákem se co? Nediskutuje! Kohout možná nepasuje na hadice podle nové normy, tak musí pryč také. To se divím, že požaduje výměnu až po 10 letech. Správně to má být i u tzv. hadic s neomezenou životností následovně: 1× za měsíc uživatel kontroluje těsnost plynové hadice, 1× za rok hadici nechá zkontrolovat technikem, 1× za tři roky revize plynu. K této revizi musí mít nachystaný glejt k hadici, že byla připojená odbornou firmou a kdy. Pokud hadici nevyřadí revizák, je majitel povinen hadici nechat vyměnit po 5ti letech opět odbornou firmou a nechat si vystavit opět glejt k hadici. Pokud revizákovi tento glejt nepředloží, musí být nařízeno v revizní zprávě hadici vyměnit, i kdyby byla odbornou firmou namontována chvíli pře příchodem revizáka.

    Vložil P_V (bez ověření), 11. Červenec 2015 - 17:44

    Co se na té hadici může za 5 let pokazit? Má jádro z nerezu, plyn není korozivní, a se spotřebičem se nehýbe (tak často), aby se na hadici projevila únava materiálu. To je snad nějaký zamrzlý předpis z doby, kdy hadice byly gumové.

    Vložil PavelII (bez ověření), 9. Červenec 2015 - 17:03

    Výchozí revizní zpráva pro domovní plynovod v bytě je požadována pouze jedna. Provozní revize nejsou předepsány. Račte si nastudovat stále platnou vyhklašku ČÚBP 85/1978.

    Vložil Jaroslav Tyc - revizní technik (bez ověření), 29. Září 2015 - 18:41

    Bohužel jste asi zaspal dobu.

    Vložil Plynař (bez ověření), 10. Červenec 2015 - 12:53

    Pane Pavle, uvádíte trestuhodně vlastníky v omyl, že nemusí provádět periodické revize naprosto nesmyslným odkazem na vyhlášku. Taktéž jim tu ještě napište, že nemusí dělat periodické revize rozvodů elektřiny, protože ty také nejsou výslovně předepsány. Výslovně to není nikde stanovené, ale dělat periodické revize vyplývá z ustanovení zákona 458/2000 Sb., která ukládá fyzické osobě zajistit bezpečný a spolehlivý provoz zařízení a na to navazuje zákon 89/2012 Sb. se svými ustanoveními o obecné prevenční povinnosti. A že jste udělal zadost ustanovení těchto zákonů (vyvinil se) prokážete vyšetřovateli, pojišťovákovi a soudu výlučně platnou revizní zprávou a nijak jinak. Takže se račte vyjadřovat jen k tomu, o čem máte ponětí.

    Vložil levape, 9. Červenec 2015 - 18:18

    Podle vyhlášky máte pravdu. Ale proč čekat až to bouchne? Při provozní revizi na společných částech (tedy před plynoměrem) necháváme zkontrolovat i vše co patří vlastníkovi bytu. A při 40 bytech jde pravidelně o minimálně 5 závad, včetně úniků plynu. Takže vyhláška by nám již třeba nepomohla.

    Vložil Korky0202, 9. Červenec 2015 - 7:58

    Vaše hadice určitě nesplňuje aktuální požadavky na „neomezenou životnost“.

    Teď nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale tato hadice musí vydržet minimálně 30 minut při teplotě 650 stupňů Celsia.

    Uzávěr u plynového spotřebiče v bytě též musí splňovat aktuálně platné podmínky.

    Uvědomte si, že tím chráníte svůj majetek i majetek ostatních.

    Vložil Jandus (bez ověření), 9. Červenec 2015 - 5:53

    Truhláři, když opomenu, že se na nic neptáš, pokud máš nějaký dotaz k výsledku revize, je snad nejsnadnější zeptat se revizora. Plynový kohout je sice za plynoměrem, ale obecně platí, že přívod médií, včetně hlavního bytového uzávěru, je společným majetkem – výměnu tedy platí SVJ.

    Vložil levape, 9. Červenec 2015 - 15:21

    Myslím, že to obecně neplatí. V prohlášení vlastníka je uvedeno, že vše za plynoměrem je vlastníka jednotky a on si musí zajistit a zaplatit odstranění závady zjištěné při revizi.

    Vložil Petrpredseda, 8. Červenec 2015 - 20:24

    rozhodně realizovat – nebezpečí je snad patrné.

    Vložil tazatel jaryn, 8. Červenec 2015 - 19:58

    Truhláři o co ti jde??? Pokud je to za plynoměrem je to 100% tvé vlastnictví… Nemáš pár kaček na zabezpečení tvé domácnosti????

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".