Plyn - teplo

Vložil JarekSVJ, 11. Leden 2009 - 20:29 ::

Takže vypadá to že Tupohlav neuspěl s vyjednáváním o plyn soudruh Medvěděv to stopl a agent KGB Putin mlčí… Co když dojde k omezování plynu i u nás, teplárny budou topit omezeně a bude v bytech zima… A co napadne vlastníky a obyvatele bytů…??? Topit si různými elektrickými přímotopy a zatěžovat el. přípojky vesměs hliníkové… a k průseru je krůček.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 11. Leden 2009 - 20:42

  JarkuSVJ,

  průser asi budete mít ve vašem domě. Tam, kde se provádí řádné provozní elektro revize a jsou v pořádku jističe jednotlivých jednotek a hlavní jistič domu odpovídá příkonu se nic neděje.

  V případě AL je v provozních elektro revizích určitě poznámka: AL spoje nutno 1× za 6 měsíců dotahovat. Předpokládám, že to neděláte, tak urychleně začněte.

  Matějka

  Vložil Anonymoussssjareksvj (bez ověření), 12. Leden 2009 - 14:35

  Poslední revize elektro v našem SVJ září 2008. Zásadně dbám na provádění všech revizí, plyn, elektro + hromosvod, protipožární.Ja­rekSVJ

  Vložil Bobikx (bez ověření), 12. Leden 2009 - 7:02

  Spíš bych viděl problém v tom, že tito lidé nemají zkušenosti s přímotopy – např. sušení prádla apod…

  Kromě toho pokud máte oficiálně přímotopy, dostáváte i jinou cenu dodávané elektřiny, ale také vám je (většinou ve špičkách) na dálku vypínají.

  Z toho plyne druhá část problému – sice lidem asi bude stačit stávající hlavní jistič v bytě, který to utáhne, ale když se to všude sečte, tak to asi neutáhnout hlavní rozvody v ulici / městě (rozvodná soustava asi nebude dimenzována tak, aby všichni odběratelé jeli na maximum) – to je ale spíše teoretická úvaha – to by takovýchto lidí muselo být hodně hodně :)

  Také se lidi pak budou divit, kolik mají doplácet.

  O tom, že má každý mít rozvody v bytě v pořádku asi nemá cenu diskutovat

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".