plyn

Vložil Anonymous, 20. Březen 2013 - 22:32 ::

dobrý den Bydlím v domě kde je 32 bytů,tento dům má vlastní zásobník plynu a z toho 20 bytů používá plyn (na vaření),výbor čerpá na provoz finanční prostředky z fondu oprav bez souhlasu SVJ ( nákup plynu,výměna rozvodů,revize atd.), dlužná částká do fondu oprav za dva roky je zhruba kolem mínus 100 000 kč. Chtěl jsem po výboru doložení faktur,souhlas SVJ a termín vrácení vyčerpaných prostředků. Taky jsem upozornil výbor, že SVJ a majitele plynu jsou dvě nasobě nazávislé strany a požádal o zřízení vlastního účtu. Nic z toho se neděje a proto bych rád podal TO.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil gogol (bez ověření), 21. Březen 2013 - 22:04

  Tak ho podej, my nevíme detaily, jako třeba kdo si objednal ten zásobník a proč, kdo má smlouvu s plynaři, co na to říká těch 12 bytů, co to nevyužívá apod.

  Pokud jsou rozvody plynu součást domu, tak se podle mě platí z SVJ a i revize, anebo se odhlasuje, ať si každý zaplatí revizi sám.

  I když se na nic neptáte, tak já se zeptám: nákup plynu – to si snad rozúčtují poměrově ti, kdož jej spotřebovali, nebo ne? Obraťte se na tohéo, kdo dělá účetnictví, ať vám to vysvětlí…

  Že máte někde dluh s tím nemusí nijak souviset.

  ps: kolik ten plyn v zásobníku stojí? Na vaření RWE z centrálního rozvodu z ceníku cituji: 2,23 Kč za kWh plus 79,42 Kč měsíční paušál. (já jsem s ohledem na ty náklady zvolil elektrický sporák a kWh máte v D26d za 2,11 Kč resp 3,66 Kč a paušál žádný)

  Vložil tazatel jaryn, 21. Březen 2013 - 18:55

  Nerozumím – to máte nějaký zásobník, kdy jednou za čas vám „dotankují“ plyn????

  Vložil pavlík (bez ověření), 21. Březen 2013 - 21:04

  Ano , máme zásobník pronajatý od dodavatele plynu , a jednou za čas ho naplní.

  Vložil Viktor_SVJ, 21. Březen 2013 - 22:18

  A Vase SVJ ma fond oprav? To Vas tady nepochvali a brzo vam nekdo rekne, ze nic takoveho v SVJ neexistuje.

  Takze, z ceho SVJ ty penize opravdu cerpa? Ma separatni ucet na zalohy na sluzby? Ma smlouvu s dodavatelem plynu SVJ, a se SVJ individualni smlouvy jednotlivi vlastnici?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".