Plíseň

Vložil Coromoro (bez ověření), 11. Leden 2023 - 22:47 ::

Dobrý den, prosím, má někdo praktickou zkušenost? Bydlíme v panel.dome, ve druhém patře. Od odstehovani sousedů se nám na společné zdi s nimi začala objevovat plisen( dlouho jsem si myslela, že jsou to jen nějaké mastné tecky od dcery), za posledních pár měsíců máme plíseň už úplně všude, mimo obývací pokoj. Udivuje mě, že právě tady nic, je to ale nejspíš nejvytopenejsi místnost. Přesto vytapime všude celkem dost, máme dvě malé děti, vetrame nárazové 1× denně vždy na půl hodiny, prádlo v byte nesusime. Plíseň máme na zmiňované stene-tam byla jako první. Teď už se nám dělá všude okolo oken, u sousedů i v rozích. Aktuálně v domě nebydlí sousedé na patře a pod nami( ale ti na druhé straně, tedy nebydlím úplně nad nimi, nevím jestli to může mít také vliv). Dnes jsem mluvila s předsedou svj a ten mi řekl, že ani jedni netopi. A ještě jedna vec- netuším, jestli může mít vliv, ale zjistila jsem, že sousedé pod námi mají v ložnici saunu.Netusim, jaký typ to je a jestli může mít na plíseň nějaký vliv. Díky za info

  • plíseň

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil 9876 (bez ověření), 13. Leden 2023 - 8:58

Když je venku hodně vlhko, tak vám větráním zvlhne i byt, stoupne vlkost na vlkoměru moc si nepomůžete.

Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Leden 2023 - 9:16

začít větrat „správně“. jednou denně na půl hodiny je hovadina. zjistit vlhkost (do místností pořídit vlhkoměry), a přizpůsobit větrání i aktuální vlhkosti. pokud rozúčtováváte teplo tak, aby byli sankcionováni „netopiči“, žít v naději, že příští zimu bude lépe.

Vložil člen (bez ověření), 12. Leden 2023 - 9:05

Za 50,– i s postovnym si sezente Vlhkomer https://www.tinyurl.com/Vlhkomer

a merite relativni vlhkost (v byte ma byt idealne 40–60%), pokud je vice, tak okamzite vyvetrat.

Druha pricina muze byt studena zed, vznika tepelny most, na to potrebujete nejaky bezdotykovy teplomer, nemam s tim zkusenost.

Vložil Tonda. (bez ověření), 13. Leden 2023 - 12:01

Pokud mají dole saunu a polévají se tam vodou, pak vodní pára musí někam jít. Máte plynový sporák? Při spalování zemního plynu vzniká i pára (toho je využito u kondenzačních kotlů, kde je kondenzát odváděn do odpadu). Zkuste si vypůjčit odvlhčovač, mívají i ukazatel vlhkosti. Možná budete překvapeni, kolik vody zachytí. Problém plesnivých oken může být i v jejich špatné montáži.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".