platby na správu nebo opravy domu

Vložil p.Rak (bez ověření), 10. Prosinec 2011 - 15:45 ::

Dobrý den, chci se zeptat, máme byt 1+1(cca.40 m) v osobním vlastnictví v domě, kde je celkem 12 b.j. Do fondu jsme platili 8O0 Kč, nedávno to zvedli na 1350 Kč. Teď, když probíhají opravy střechy, chce domovník, aby si 4 b.j. v 2 patře pod půdou zaplatili výměnu vikýřů(vikíř za 4300 Kč), že jsou součástí bytu. Odmítám mu to zaplatit, protože podle mého názoru jsou součástí plechové střechy, stejně jako ostatní na půdě. K tomu všemu nás domovník nezastihl a ani našeho nájemníka,který byl zrovna pracovně v Chomutově a tak se nám s provádějící firmou vloupali do bytu starým vikýřem,který rozbili a následně osadili novým. Předem děkuji za odpověď a radu. Děkuji p.Rak.

10.12.2011.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 10. Prosinec 2011 - 21:35

  Pane Raku,
  jednoduchá rada: neplaťte zatím nikomu nic a požádejte, aby Vám SVJ doložilo, že "vikýř" je součástí jednotky. Jak už zde připomněl pan Petr, muselo by to být výslovně uvedeno v Prohlášení vlastníka budovy v části týkající se Vaší jednotky. Prohlášení má mít k dispozici výbor nebo pověřený vlastník.

  lake

  Vložil Jandus (bez ověření), 10. Prosinec 2011 - 16:18

  Pane Raku,

  Neni obvykle, aby melo spolecenstvi domovnika. Vyjasnete jaky je jeho vztah ke spolecenstvi vlastniku. Zamestnavate jej, nebo je povereny spravou ci jak? Uz formulace „to zvedli“ indikuje Vas distanc vuci (asi vyboru) – vzdyt jste o tom museli hlasovat!

  Vložil p.Rak (bez ověření), 10. Prosinec 2011 - 17:16

  Dobrý den, hlasovali jsme o opravě střechy, že to půjde s fondu, věděl jsem o tom, ale ne o tom, že budem muset platit vikýř. Je to přes rok co v bytě nebydlíme a pronajímámeho, na schůze chodíme. Ohledně domovníka jsem se blbě vyjádřil, on je ve spojení s naší realitní kanceláří, většinou vše organizuje, dává nám zpět za vodu a hlídá aby všichni včas zaplatili fond oprav domu. Co mám dělat ohledně toho vikýře, mám to zaplatit nebo je tu odtoho fond, který mám zaplacený za každý měsíc. Děkuji p.Rak.

  Vložil Petr87, 10. Prosinec 2011 - 20:03

  Dobrý den, pane Raku, ověřte si, jak je to s tím vikýřem v Prohlášení vlastníka – pokud se nejedná o společnou část, ale součát Vašeho bytu, je požadavek na úhradu nákladů vlastníkem, kterému vikýř patří, oprávněný.

  Pokud je vikýř společnou částí, hradí se jeho výměna z tzv. fondu oprav.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".