platby do FO za garáž

Vložil Bína Petr (bez ověření), 1. Listopad 2021 - 8:02 ::

Dobrý den,

naše SVJ čítá 42 bytových jednotek a 6 garáží se stejnou platbou 30Kč/m2. Když byla vznesena námitka, že platba za garáže je nepřiměřená a chceme si odhlasovat její snížení, podle výboru toto není možné. Za všechny jednotky v konkrétním SVJ prý musí být platba jednotná. Rád bych poprosil o vaše stanovisko. Děkuji za váš čas a přeji hezký den.

Na shledanou Bína Petr

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil CD (bez ověření), 1. Listopad 2021 - 11:46

  nicméně si nedovedu představit v tomto jiný režim pro byty a jiný pro garáže. Jak v bytech tak i v garážích jsou zařízení , které vlastníci bytu/garáží nevyužívají. Vlastníku bytu by nemuselo být nic do garážových vrat či garážové vzduchotechniky, vlastníkovi garáže zase nic do stoupaček. Oba ale musí řešit střechu, rozvody elektřiny, fasádu, atd… Vzhledem k jednoduchosti to máme u nás stanoveno takto. Ale samozřejmě jiný režim je též možný. Nicméně by to chtělo znát vaše prohlášení vlastníka…

  Vložil × (bez ověření), 1. Listopad 2021 - 14:57

  Píšete, pane CD, že příspěvek na správu domu nemusí být jednotný.

  Tj. např. předseda a jeho kamarádi budou platit polovic než ostatní. To je podle Vás v pořádku. Obávám se, že se najdou i tací, co s Vámi nebudou souhlasit. Možná byste se měl seznámit s účinnou právní úpravou.

  Vložil Justitianus, 1. Listopad 2021 - 9:30

  Za prvé: Neexistuje žádné tajemné FO ani UFO. Platíte tedy na zcela jiný účel.

  Za druhé: Změna poměru přispívání na správu domu je samozřejmě možná. V tom se členové výboru naprosto mýlí, neznají zákon. Ostatně právnické osobě SVJ do toho vůbec nic není, takže je zbytečné že jste se jich na toto ptal.

  Pro úplnost uvádím, že ke změně prohlášení by v tomto případě byl nutný souhlas všech vlastníků jednotek, protože poměr přispívání na správu domu by se změnil všem. Pokud ke změně dojde a nové prohlášení bude vloženo do katastru, SVJ pouze – jako poslušný sluha – začne vybírat příspěvky na správu v nově stanoveném poměru.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".