Parkování elektromobilu v podzemních garážích domu

Vložil mpik, 22. Červen 2022 - 10:06 ::

Dobré dopoledne, existuje prosím již nějaká legislativa ohledně parkování elektromobilů v podzemních garážích? Jsou stanoveny nějaké podmínky pro parkování? Bere se jako elektromobil jen čistý elektromobil, nebo i PHEV (hybrid)? Přiznám se, že mě znepokojuje představa hořící elektromobilu v našem bytovém domě… Děkuji

  • elektromobil - parkování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 22. Červen 2022 - 18:29
  • Pane mpik, zeptal jste se: „… existuje prosím již nějaká legislativa ohledně parkování elektromobilů v podzemních garážích?“

Vaše otázka je zmatečná. Pojem „elektromobil“ není totiž definovaný v žádném celostátně účinném právním předpisu. Toto slovo nenajdete ani v technickém průkazu motorového vozidla. Takže dokud nikdo neví co je to ten „elektromobil“, je zbytečné dumat o nějakých pravidlech pro jeho parkování.

Pro zajímavost ocituji co říká zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v § 24 odst. 2:

Výdaji (náklady) [vynaložené na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů] jsou také (…) k) výdaje (náklady) na pracovní cesty (…), přitom (…) pro stanovení výdajů za pohonné hmoty spotřebované vozidlem, které má elektrický pohon nebo hybridní pohon kombinující spalovací motor a elektromotor, lze použít průměrnou cenu elektřiny stanovenou pro účely poskytování cestovních náhrad podle zákoníku práce (…).

Ani v ZoDP tedy není „elektromobil“ definován, dokonce není ani zmíněn. Musíte si počkat na to co v budoucnu schválí naši skvělí zákonodárci.

Justitianus

Vložil jaroš (bez ověření), 22. Červen 2022 - 11:11

Řeší se to už delší dobu. Mělo by to být od 10 aut. Signalizace atd. Ministerstva se dohadují.

Vložil rada (bez ověření), 22. Červen 2022 - 10:31

a z čeho usuzujete, že elektromobily hoří více než spalováky? pokud se v té garaži ani nedobíjí, tak bych se toho nebál, a vy v garážích nemáte sprinklery?

zavolejte na hasičárnu, tam snad budou vědět aktuální legislativu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".