Pár SW použitelných pro SVJ by se našlo

Vložil bit4byt, 5. Únor 2007 - 16:19 ::

Setkal jsem se s řadou řešení pro správu domů a situace je stejná jako v jiných oblastech. Doklady v krabici od bot, sešit, Excel, programy ve starém DOSu, robusní řešení postavená na SQL-serveru. Určitě však několik SW je použitelných i pro SVJ. Většina programů je dělaná pro profesionální správce (i cenově), ale často mají ceny stanovené podle počtu bytových jednotek, takže cenově jsou dostupné. Existuje bakalářská práce (2005), pokoušející se porovnat několik programů na trhu. Podle mého názoru závěry té práce celkem odpovídají realitě.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hanzalito (bez ověření), 9. Květen 2015 - 12:51

  Osobně doporučuji www.chytryspravce.cz. Od revizí po finance, pro všechny členy, včetně online hlasování atd. Honza

  Vložil Martin Henych (bez ověření), 30. Červen 2014 - 10:22

  Dobrý den, rád bych upozornil na nově vzniklou aplikaci Sympo, která je vytvářena ve spolupráci se SVJ. Více info na www.sympo.cz

  Vložil Emanuela, 18. Leden 2013 - 18:51

  Dobrý den,

  používám program ASŘD-automatizovaný systém řízení organizace a společenství vlastníků jednotek již od r.2009 a je celkem dobře vymyšlený. hezký den,Emanuela

  Vložil Limetka (bez ověření), 28. Červen 2010 - 14:19

  Dobrý den,

  jen sem se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s programem Byhos pro správu SVJ. Stále se rozhoduji, který program pro mne a mé účtování SVJ bude nejvhodnější…

  Předemděkuji za odpověď

  Vložil imperatrice (bez ověření), 16. Prosinec 2008 - 14:17

  Dva roky používám program od společnosti SWAN a jsem s ním spokojena. Jediné co nemají vychytané je, že předem pořádně neinformují v jakém rozsahu je tzv. základní verze. Ale jinak servis i podpora bez problémů.

  Vložil Petra (bez ověření), 25. Červen 2008 - 8:54

  Dobrý den, provádím účetnictví pro asi 18 SVJ. Řešila jsem také jaký program by byl vyhovující. Nakonec mi nejvíc vyhovuje program STEREO od firmy JežekSW. Je velmi jednoduchý a dost srozumitelný. (www.jezeksw.cz).

  Vložil Emanuela, 12. Prosinec 2009 - 19:57

  Dobrý den, SW program Ježek Stereo, také používám pro vedení běžné podnikatelské i neziskové agendy a těší mě, že lze používat i pro SVJ,neboď jsme se nedávno ze zákona stali také SVJ. Hezký den, Emanuela

  Vložil karelh, 3. Červen 2007 - 19:23

  Dobrý den, vyzkoušel jsem jsem Excel, pár softů ve free verzích a nakonec skončil u Winduo-Grátis a podrobnější evidenci vedu v Excelu. Jsme SVJ o 18 bytech a dáte se to zvládnout. Karel

  Vložil Karel2 (bez ověření), 7. Říjen 2009 - 21:31

  Již několik let používáme programový systém AdmWin http://www.admwin.cz , je ke stažení na http://www.admwin.cz/download/ . Je dost levnej a neziskovky mají navíc 50% slevu. Je jednoduchý na ovládání a i při velkém množství dat je třeba oproti Pohodě hodně rychlý.

  Vložil Anonymous, 6. Únor 2007 - 2:08

  Tuhle bakalářskou práci jsem již četl a líbila se mi. Tedy také se mi zdálo, že závěry jsou pravdivé. Proto jsem zkoušel program SSB2000 a na první pohled je to propracovaný program. Ale po celkem dlouhé době zkoušení jsem se v programu stejně zcela neorientoval a neuměl např. vystavit pokladní doklad. Takových věcí ovšem byla celá řada. Nevím, zda je to tím, že to program neumí, nebo tím, že jsem to v něm nenašel. Ale celkově jsem nepochopil jeho koncepci a tedy v případě nějakého problému jsem nevěděl, kam sáhnout. Možná by to vyřešil lepší návod (ten přiložený byl ještě k tomu ke starší verzi a některé dialogy byly zcela odlišné), možná nějaký videotutoriál, … možná to někdo jiný pochopí bez problémů. Nevím, co si o tom programu mám myslet. Především si myslím, že jde o účetnictví – na evidenci osob, přípravu schůzí apod. není třeba žádný speciální program.

  Účtujete v tom někdo? Podělte se o zkušenosti.

  Vložil Jirka, 29. Září 2007 - 20:02

  Jirka Po dlouhém testování jsem s tímto programem skončil jako vy. Také se mi nepodařilo vystavit pokladní doklad.

  Vložil Anonymous, 11. Říjen 2007 - 15:10

  A nebude to tím, že pro účto slouží nadstavba SBBFIN?.

  Vložil Anonymous, 13. Říjen 2007 - 0:52

  Samozřejmě jsem to testoval s nadstavbou SSBFIN, ale přesto se nedařilo.

  Vložil Anonymous, 15. Říjen 2007 - 20:01

  běžné akce-jedna platba- a pomocí průvodce…

  Vložil Anonymous, 14. Únor 2007 - 18:56

  Užíváme ho několik let. Je to balík, rozrůstající se každoročně o mnohé, co je pro nás třeba i zbytečné, ale tvůrci se snaží vycházet vstříc různorodým požadavkům . My nezkoumáme všechno nové, využíváme jen co potřebujeme pro klienty – SVJ nebo i správce SVJ, kterému děláme účetní servis a on na tomtéž softwaru dělá zbytek toho, co on potřebuje (a podle jeho dat vím, že dělá jiné činnosti než já pro „naše“ SVJ). Postupoval jsem možná triviálně podle selského rozumu: Postavím dům (celek) – do něj byty (objekty) – do nich lidi (vlastníky …). Už byty uvnitř domu (ve stoupačce) jsem kopíroval. Občas mě to donutilo něco v definicích dodefinovat, abych mohl postoupit dál. Potom v mimořádných akcích do všech bytů složky předpisu atd. Základ evidence prvního SVJ mi chvíli trval, ale občas jsem využil i nápovědu na klávese F1, další baráky už šly rychleji. Jsem spíš technik, tak mám třeba revize v dokumentech celku, obdobně jako fotky. Účtování nechávám kolegyni, kdybych musel, tak bych se vrátil o 30 let zpátky k šibenicím a vydoloval v hlavě základy účtařiny, pak bych se zamyslel nad vzorovou účetní osnovou obsaženou v SSB, z ní lze udělat kopii a tu si doplnit o vlastní moudro atd. Kolegyně je profesně účetní, tak jsme si to rozdělili. Opravdu účtovat v SSBfin může ten, kdo ví co to účtování je (autem by taky měli jezdit řidiči s kvalifikací). Výrobce SSB2000 dává poukaz na školení, je na uživateli, jestli poukaz využije už na základní školení nebo na účtařinu. Taky je možné využít telefonických konzultací, nebo si vyjednat osobní konzultaci před hromadným školením. SSB je trochu kanon na vrabce, pokud bych chtěl „snadno a rychle“ zvládnout jeden činžák s 20 byty. Nám pro naše účely plně vyhovuje.

  FK – správa SVJ, vzdálená správa SVJ, účetní servis pro správce SVJ.

  Vložil Anonym35 (bez ověření), 2. Říjen 2008 - 8:44

  Dobrý den, mám dotaz na kolik takový program SSB2000 s nadstavbou SSBfin vyjde, provádíme správu SVJ a dle informací na stránkách firmy, která SSB2000 nabízí jsou informace o ceně licence, ale nikde jsme nenašli zda je v ceně pořízení licence také převod dat ze starého programu do SSB a jiné činnosti, které s pořízením nového prg. souvisejí, nebo zda si za to také něco účtují. Abychom si nekoupili licenci za 40tis. a oni nám pak naúčtují dalších 30tis. za převod dat. Máte s tím někdo zkušenost, děkuji Petr

  Vložil MouseMouse, 2. Prosinec 2008 - 9:05

  Komplet ceník je na :http://www.starlit.cz/cenik_p.aspx

  Vložil Anonym (bez ověření), 2. Říjen 2008 - 15:46

  Dobrý den, tento dotaz položte výrobci programu – jen on Vám může říci, co je v ceně. Ale protože SSB2000 je víceméně krabicový software, tak nelze očekávat, že převod dat by byl ceně. Všichni také převod nepotřebují, takže je logické, že převod bude účtován zvlášť. Nakonec on převod dat může být hodně složitý a v některých případech i téměř nemožný. A rozhodně je těžké odhadnout, kolik takový převod dat může dát práce. Zde velmi záleží na tom, z čeho se data převadějí, jaká data to jsou (a pokud se nejedná o čistě autoamtický převod, tak může záležet i na množství dat).

  Vložil Admin Tomáš (bez ověření), 30. Listopad 2008 - 20:52

  dlouho jsem hledal sw pro správu všeho ohledně bytového družstva. Používám SSB s nadstavbami a nemám s tím problém. Nejel jsem na školení (se slevou) protože zatím vše maká jak má a co jsem potřeboval tak na to jsem přišel sám. Podle mne je to dobrý program i když bych asi uvítal zjednodušení a pár dalších změn. Obecně jsem ale spokojeny a nájemníci také. Na webu mají přehled o všem, co potřbují vědět a to je dobré nejen pro ně ale i pro družstvo.

  Vložil jiri (bez ověření), 7. Říjen 2010 - 14:27

  doporucuji program DES – domovni evidencni system ci internetovy DES – jednoduche a promakane

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".