Osoba zodpovědná za provoz kotelny

Vložil Anonymous, 1. Září 2010 - 14:25 ::

Dobrý den, prosím Vás je někdo stanoveno jaké povinnosti jsou osoby zodpovědné za provoz kotelny,která je uvedená v provozním řádu kotelny? Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 11. Září 2010 - 18:18

  Vážená/ý,

  bez bližších údajů o kotelně nelze přesně odpovědět.

  Se zprovozněním kotelny měl být vypracová PROVOZNÍ ŘÁD, který tyto náležitosti přesně řeší. Dohledejte ho a budete znát odpověď, Provozní řád stanoví povinnosti odpovědných osob.

  Pozn.: „jeden“ revizní technik asi moc neporadí, jelikož v kotelně se provádí „revize“ či kontroly několika různými osobami zaměřenými/opráv­něnými revidovat/kon­trolovat její technické vybavení (plynové kotle či elektrické aj., rozvody plynu, pojistné ventily, tlakové nádoby, MaR, čerpadla, elektrorozvody, kalorimetry, průtokoměry, tlakoměry, dopouštěcí systém, spalinové cesty/komín, prostředky požární ochrany, bezpečnost práce, signalizační prostředky/čidla ZP, CO, zaplavení, atd.).

  Matějka

  Vložil Sam (bez ověření), 1. Září 2010 - 21:49

  Povinnosti zná revizní technik (revize kotelny). Ten osobu která je za provoz zodpovědná proškolí (proškolení musí být) a sdělí ji nejdůležitější povinnosti, které má co se týče provozu kotelny. To co uvádím se týká kotelny plynové a je to taková nejsnažší cesta jak dostat správné informace rychle z prvé ruky od osoby, která zná všechny ty vyhlášky a nařízení. Kontaktujete solidního revizáka a u něj začněte. Pak musíte mít opakovaně revize komínů, prohlídky a revize kotlů, plynové přípojky a určitě jsem ještě na něco zapoměl. Někdo mě ale zcela jistě doplní.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".