Omezování teploty TUV se nemusí vyplatit

Vložil Pavel, 7. Září 2022 - 22:13 ::

Teplá voda má být jen třikrát denně. Bytová družstva se připravují na drahotu

6. září 2022 16:31 Pavel Hrabica Metro.cz

Až se zima zeptá, co jsme dělali v minulých letech, mnozí z nás zapláčou. Ale jsou výjimky, které nezmrznou a ani nepřestanou svítit.

Rozhodují výsledky, ne výmluvy. Tahle myšlenka pochází z hlavy Arnolda Schwarzeneggera. Jedno společenství vlastníků jednotek (SVJ) v severních Čechách, jehož vedení poprosilo redakci deníku Metro, aby zatím nezveřejňovalo jeho identitu, na takovou zásadu nyní vsadilo. Na vládní opatření a úsporné tarify nečekali a zařídili se po svém.

„Vzhledem k energetické krizi…“ vzkázali lidem „Vzhledem k energetické krizi, která se v roce 2023 výrazně promítne do nákladů na teplo a teplou vodu, jsme přistoupili s okamžitou platností k úspornému opatření na teplé vodě,“ píše se v oznámení vlastníků jednotek ve dvou bytových domech. Důvodem opatření je zmírnit dopad případných extrémních záloh na plyn, který v domě ohřívá vodu a radiátory. „V půlce září se k tomu všichni sejdeme, uvidíme, jaké budou ohlasy, nechceme předbíhat,“ říká člen vedení společenství. Teplota vody v zásobníku byla snížená na 50 stupňů Celsia, z kohoutků nyní lidem teče voda o dva až tři stupně studenější. Mezi desátou večerní a půl šestou ranní se zásobník nahřívá na hygienické minimum, voda však do potrubí po domě dál necirkuluje. Zásadní je změna režimu, kdy se lidé v obou bytových objektech dostanou k teplé vodě. Třikrát denně, ráno od šesti do devíti, v poledne od půl jedné do půl druhé. Večer od půl sedmé do desíti. Kdo se neotužuje a není navyklý na studenou sprchu, má šanci jen v této době. „Voda by měla v potrubí vždy vydržet teplá ještě asi třicet minut i po určeném termínu,“ říká zástupce vedení SVJ. Dodává, že uvedená pravidla platí i o víkendu, případná změna je ale možná..........

Zdroj: https://www.metro.cz/…lecnost.aspx?…

To bude pro legionelu velmi příhodné prostředí.

  • hygiena

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil jaroš (bez ověření), 14. Září 2022 - 21:47

Tož nevím, jak se ušetří, kdo bude chtít teplou vodu, omezí míchat studenou.

Vložil Pavel, 8. Září 2022 - 14:43

Paní Markéta Pekarová Adamová jde příkladem ve Sněmovně. Její tweet:

„V zimě bude snížena teplota vytápění a teplota teplé vody v ohřívačích bude oproti současnému stavu až o 20 stupňů Celsia nižší.“

Na cifernících v kotelně je vidět současné nastavení na 50 až 60 stupňů. Obávám se, že pokud se teplota sníží o 20 stupňů, tak nám legionela Sněmovnu zlikviduje.

Hezký den!

Pavel

https://twitter.com/…726624456705?…

Vložil Legionella (bez ověření), 23. Říjen 2022 - 8:21

„nám legionela Sněmovnu zlikviduje“ (Vložil Pavel, 8. Září 2022 – 14:43)

To by příliš nevadilo a málokdo by to vůbec postřehl.

Jenže Legionella je respirační nákaza a šířila by se rychle i mimo Sněmovnu. Nákazu šíří i bezpříznakoví nosiči. Taková epidemie by už vadit mohla.

Vložil Kucerka (bez ověření), 22. Říjen 2022 - 21:58

Což o to ve sněmovně, nám v práci z umyvadla taky neteče kdoví jak teplá. Ale 35 stupňů je vážně málo

Vložil Bolina (bez ověření), 8. Září 2022 - 6:25

„To bude pro legionelu velmi příhodné prostředí.“ (Vložil Pavel, 7. Září 2022 – 22:13)

Proti legionele se doporučuje si vodu nešplouchat do očí ani do nosu (ani kapku!).

Jenom nikdo zatím nenapsal, jak toho při mytí dosáhnout…

Vložil Pavel II (bez ověření), 8. Září 2022 - 16:46

Občas je třeba zásobník vytopit na plno aby teplota přesáhla 60 st. a bakterie se zničily.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".