Ohraniceni bytu stropem ci krovem

Vložil Jan Brazda (bez ověření), 9. Říjen 2019 - 10:25 ::

Dobry den, potreboval bych radu od nekoho edukovanejsiho. Koupili jsme podkrovni byt, ve kterem jsou stropy udelane sadrokartonovym podhledem a v prohlaseni vlastnika je uvedeno, ze jsou byty ohraniceny stropem nebo konstrukci krovu. Jelikoz mame max. vysku stropu 2.3m, chteli jsme otevrit strop do krovu, ale narazime na odpor sousedu, kteri chteji, abychom prostor nad sadrokartonovym podhledem od druzstva odkoupili, protoze se jedna o spolecnou cast domu. Jedna se o nepochozi cast a pokud kdokoliv na sadrokartonovy podhled stoupne, propadne se nam do bytu. Nevite jak v tomto pripade pohlizi zakon na strop, ci zda muzeme dle prohlaseni vlastnika vyuzit opory v ohraniceni krovem? Dekuji

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil 03351e Svoboda Josef (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 1:18

    Zkuste si vyhledat vaše SVJ na www.seznamSVJ.cz

    Vložil franos, 9. Říjen 2019 - 15:07

    Dobrý den, dutina nad sádrokartonovým podhledem určitě není „společný prostor domu“, protože to jaksi není místnost. Nad vaším bytem není žádné další podlaží. Jde ale pravděpodobně o součást celé skladby zastřešení (zkráceně/lidově „součást krovu“), takže je to společná část domu. Do té lze zasáhnout jen se souhlasem SVJ (dle zákona a stanov). Stavebnětechnicky se ten podhled možná podílí na požární odolnosti popř. neprůzvučnosti střechy – to je třeba ohlídat. V každém případě jeho posunutím výš (např. z 2,3m, což je na byt fakt málo, do šikmé polohy pod krokve) se Vám nezmění plocha bytu ani nikomu podíl na společných částech domu. Na (právní, ale bohužel ne stavební) formulace v prohlášení vlastníka se neohlížejte. „Strop“ není (jen) sádrokartonová deska a „krov“ nejsou jen dřevěné trámy. Vždy je to celá skladba.

    Vložil Jan Brazda (bez ověření), 9. Říjen 2019 - 16:16

    Dobry den, mnohokrat dekuji za informaci. Nevite kde bych mohl neco dohledat v zakone nebo nejake oficialni publikaci abych mohl sousedum oponovat? Dekuji mnohokrat

    Vložil Petr, 15. Říjen 2019 - 10:38

    „v prohlaseni vlastnika je uvedeno, ze jsou byty ohraniceny stropem nebo konstrukci krovu“.

    • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

    Se sousedy bch se rozhodně nepřel

    Byt (bytová jednotka) je definována zákonem a vyhláškou 366/2013 Sb.

    1/ Dle www.kova.cz/…k-pojmu/byt/

    Bytem se rozumí místnost nebo soubor místností, které jsou určeny a užívány k účelu bydlení. Jedná se o samostatnou část domu, oddělenou od společných prostor.

    2/ www.epravo.cz/…u-28899.html

    3/ www.judikaty.info/…finice-bytu/

    Definice bytu právní věty k § 2236 zákona 89/2012

    4/ www.portalobydleni.cz

    4.1/ klik Poradna zda to tam je již řešeno

    4.2/ nebo podejte dotaz info@portaloby­dleni.cz, odpoví vám právníci (JUDr.)

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".