Odstoupení člena z výboru - bývalé bydliště

Vložil Radek (bez ověření), 2. Březen 2021 - 22:51 ::

Dobrý den.

Jsem stále veden na netu jako člen – místopředseda výboru, v místě bývalého bydliště. Tam již skoro deset let nebydlím a až nyní jsem zjistil, že mě nikdo nenahradil. Naše, tedy bývalé, společenství nikdy nefungovalo, nedělaly se schůze, nedělaly se zápisy, vždy to bylo „jen předsedovo“. Chtěl bych, abych nebyl veden jako místopředseda. Co můžu udělat? Ano, zaslat odstoupení z funkce, ale ať už to předseda přebere či ne, tím mi to skončí, ale jak jde vymazat mé jméno z té adresy na webu? Lze to? Je to na obchodním rejstříku a i jinde. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousff (bez ověření), 3. Březen 2021 - 5:01

  Ručíte svým majetkem.

  Vložil Justitianus, 3. Březen 2021 - 0:56

  Poznámka na okraj: Pokud jste „na obchodním rejstříku“, pak jistě ze zcela jiného důvodu, který nemá se SVJ nic společného.


  Píšete, že jste členem výboru SVJ. Jednejte podle příslušného ustanovení zákona č. 89/2012 Sb..

  Podle § 160 platí, že odstoupí-li člen voleného orgánu ze své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení.

  Z uvedeného plyne, že k výmazu Vašeho jména z rejstříku SVJ je třeba abyste oznámil SVJ písemně Vaše odstoupení. Po dvou měsících budou statutáři povinni podat rejstříkovému soudu žádost o výmaz Vaší osoby. Jestliže to neudělají bez zbytečného odkladu, můžete soudu sdělit (a samozřejmě i prokázat!) že Vaše funkce zanikla, a že zapsané údaje jsou v rozporu se skutečností. Oni už si to se SVJ vyřídí.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".