Odpovědnost výboru - 2 situace

Vložil Anonymous, 5. Leden 2022 - 9:17 ::

Dobrý den,

prosím o pomoc ohledně případné odpovědnosti členů výborů SVJ.

  1. Dva přehlasují jednoho a podepíší něco. Časem se ukáže problém. Zbavuje nesouhlasné stanovisko v zápise odpovědnosti toho jednoho?
  2. Anebo naopak výbor díky hlasům dvou nekoná (např. nevede účetnictví). Časem přijde pokuta. Může se ten jeden zbavit odpovědnosti, pokud bude v zápise, že na problém upozornil? Nebo raději hned odstoupit?

Díky všem za pomoc.

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Karl (bez ověření), 7. Leden 2022 - 10:52

Ano

Vložil CD (bez ověření), 6. Leden 2022 - 14:33

by měl být pořízen záznam. Nevím, zda to zákon nařizuje, ale z každého jednání nějakého orgánu, pokud tento orgán funguje profesionálně by měl být záznam realizován. Nesouhlasné stanovisko jednoho člena výboru by mělo být zaprotokolováno (bude-li tento člen na tom trvat) … Každopádně pro dobro toho třetího člena bych doporučil, aby si pořizoval důkazy, že na nějaké problémy upozornil. Pokud se dostane do situace, že bude chtít problémy řešit a ti ostatní se vždy postaví proti němu, pak bych odstoupil, být na jeho místě.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".